futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 17 grudnia 2021, 14:40

Thermaltake Core P90 TG. Najdziwniejsze obudowy do komputera

Spis treści

3 wnęki 2,5 cala, 4 wnęki 3,5 cala i 8 slotów rozszerzeń. - Najdziwniejsze obudowy do komputera | TOP 10 - dokument - 2021-12-17
3 wnęki 2,5 cala, 4 wnęki 3,5 cala i 8 slotów rozszerzeń.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  1. Typ obudowy: Midi Tower
  2. Kompatybilne płyty główne: ATX, Micro ATX, Mini ITX
  3. Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 18 cm
  4. Maksymalna długość karty graficznej: 32 cm
  5. Fabrycznie zainstalowane wentylatory: brak
  6. Miejsce na dodatkowe wentylatory: panel boczny 4x 120 mm
  7. Podświetlenie: nieobecne
  8. Panel przedni: 2x USB 3.0, 2x USB 3.2, złącze słuchawkowe i mikrofonowe
  9. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 47 cm x 47 cm x 61,5 cm
  10. Waga: 17,2 kg

Są obudowy o takim designu, który lepiej i łatwiej jest pokazać, niż go opisać. Idealnie wpisuje się w to projekt Thermaltake Core P90 TG. Półotwarta solidna konstrukcja z dwoma wielkimi taflami hartowanego szkła za około 900 zł prezentuje się następująco:

Nowoczesny, lekko futurystyczny wygląd idzie w parze z dużą funkcjonalnością. Obudowa jest kompatybilna z trzema rodzajami płyt głównych i jest gotowa przyjąć aż 18-centymetrowe chłodzenie CPU. Nieco gorzej wypada tylko długość karty graficznej. Ta może mieć 32 cm i ani milimetra więcej. GeForce RTX 3080 z trzywentylatorowym systemem chłodzenia wejdzie tu na styk. Z mniej oczywistych kwestii warto wspomnieć o tym, że gablotę da się postawić pionowo i położyć w poziomie.

Szklane panele warto zamontować dopiero po instalacji zestawu komputerowego. Po pierwsze złożenie PC będzie wtedy znacznie prostsze. Po drugie zminimalizuje to ryzyko zbicia szkła. - Najdziwniejsze obudowy do komputera | TOP 10 - dokument - 2021-12-17
Szklane panele warto zamontować dopiero po instalacji zestawu komputerowego. Po pierwsze złożenie PC będzie wtedy znacznie prostsze. Po drugie zminimalizuje to ryzyko zbicia szkła.

Producent nie oszczędzał na materiałach. Blachy są grube - nic się tu nie ugina. Całość waży przy tym ponad 17 kg! Tym samym jest to najcięższa obudowa w rankingu. Całkiem nieźle wypada też liczba złączy na panelu przednim. 4 porty USB to nadal rzadkość. Szkoda tylko, że zabrakło tu USB typ C.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

le jesteś w stanie zapłacić za obudowę?

Do 250 zł
28,9%
250-450 zł
39%
Powyżej 450 zł
32,1%
Zobacz inne ankiety
Najdziwniejsze myszki komputerowe  w historii
Najdziwniejsze myszki komputerowe w historii

Mysz komputerowa to dość proste urządzenie. Większość modeli stara się być wygodna i funkcjonalna, przez to stają się do siebie podobne. Istnieją jednak eksperymentalne konstrukcje, które potrafią zaskakiwać wyglądem i sposobem działania.