Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Jazz i Faust

Przegląd Prasy: PLAY DVD pełen przygodówek

Solnica, 7 lutego 2003, 13:45

W tym tygodniu do punktów z prasą trafiło wydanie specjalne magazynu PLAY poświęcone grom przygodowym. Na krążku DVD dołączonym do numeru znalazły się trzy pełne wersje gier przygodowych po polsku: Gilbert Goodmate, Jazz i Faust, In Cold Blood oraz wiele innych bardzo ciekawych materiałów. Oczywiście sama płyta to nie wszystko, w magazynie znajdziecie wiele ciekawych materiałów skupiających się na ponad czterdziestu przygodówkach.

Jazz i Faust – solucja

Sznur, 27 września 2002, 15:34

Rozpoczynamy publikację jednej z ciekawszych gier naszych wschodnich sąsiadów – przygodówki Jazz i Faust. Gra opowiada o perypetiach dwóch młodzieńców o zupełnie odmiennych charakterach, podróżujących po Starożytnym Wschodzie z okresu Baśni Tysiąca i jednej Nocy. Bohaterowie przemierzają miasteczka i tawerny, w których roi się od podejrzanych typów, pustynne oazy dla zmęczonych wędrowców, aby dotrzeć różnymi drogami dotrzeć do upragnionego celu.

Recenzja: Jazz i Faust

Fajek, 30 sierpnia 2002, 11:38

Jazz i Faust to gra przygodowa opowiadająca o perypetiach dwóch młodzieńców. Jazz to przemytnik, szmuglujący co się da. Pochodzi z kraju, w którym chciwość jest siłą napędową życia. Mimo, że jest pragmatykiem, to i tak zawsze wpakuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Nic dziwnego, że często ponosi porażki. Faust natomiast urodził się po drugiej stronie morza. Jest kapitanem własnego statku, co nie przeszkadza mu oddawać się wielogodzinnym marzeniom i rozmyślaniom. Ot, taki sobie romantyk – nie postrzega świata jako obiektu dającego mu życie, przyjemności i korzyści, tylko jako inspirację do rozważań i kontemplacji.

Jazz i Faust - premiera

Sznur, 9 lipca 2002, 13:06

Jak informuje firma Manta Multimedia, w dniu dzisiejszym w sklepach na terenie całego kraju pojawiła się nowa przygodówka Jazz i Faust. Stworzona przez rosyjski zespół Saturn Plus gra opowiada o perypetiach dwóch młodzieńców, pochodzących z różnych kultur, których losy połączyła żądza przygód. Akcja toczy się w starożytnym okresie rozkwitu cywilizacji arabskiej, czerpiąc wzory z najlepszych opowiadań z cyklu „Baśni z 1001 nocy”, a w szczególności o słynnym podróżniku Sindbadzie Żeglarzu i rozbójniku Ali Babie.

Jazz i Faust nadchodzą

Fajek, 1 lipca 2002, 15:58

Na początku przyszłego tygodnia, na półkach sklepowych, staraniem firmy MANTA, pojawi się "przygodówka" pt. JAZZ I FAUST. Wakacyjna cena gry - 49,90 zł. W parze z tytułem pojawi się 3D MAHJONGG za jedyne 29,90 zł (z myszką).

Randez Vous z Nieznajomą już w sklepach

Sznur, 10 maja 2002, 15:36

Jak informuje wydawnictwo Manta Multimedia, już dzisiaj w sklepach na terenie całego kraju dostępna jest erotyczna gra przygodowa Randez Vous z Nieznajomą. W pudełku, oprócz samej gry znajdziemy prezerwatywę Durex oraz opowiadanie napisane przez Filipa Worlama. Wszystko za jedyne 49,90 zł. Jednocześnie dowiedzielismy się, ze premiera przygodówki Jazz i Faust została opóźniona.

Zapowiedź Jazz i Faust

Fajek, 12 września 2001, 11:42

Jazz i Faust to gra przygodowa opowiadająca o perypetiach dwóch młodzieńców. Jazz to przemytnik, szmuglujący co się da. Pochodzi z kraju, w którym chciwość jest siłą napędową życia. Mimo że jest pragmatykiem, to i tak zawsze wpakuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Nic dziwnego, że często ponosi porażki. Faust natomiast urodził się po drugiej stronie morza. Jest kapitanem własnego statku, co nie przeszkadza mu oddawać się wielogodzinnym marzeniom i rozmyślaniom. Ot, taki sobie romantyk – nie postrzega świata jako obiektu dającego mu życie, przyjemności i korzyści, tylko jako inspirację do rozważań i kontemplacji.

Manta rozwija skrzydła....

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2001, 09:35

W dniu dzisiejszym przedstawiciele warszawskiej firmy Manta poinformowali o podpisaniu z rosyjskim wydawcą gier komputerowych, firmą „1C” umowy, na mocy której trzy gry: „Jazz i Faust”, „Agent Gliniarz” oraz „Spanking Runners” (tytuł tej ostatniej jest jedynie tytułem roboczym), zostaną wydane w Polsce pod znakiem Manta Multimedia.