Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Peter Jackson nie wyreżyseruje filmu The Hobbit

Jiker, 22 listopada 2006, 15:52

Peter Jackson nie będzie reżyserem filmu The Hobbit, opartego na słynnej książce Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Powodem rozstania twórcy trzech odsłon Władcy Pierścieni z wytwórniami New Line Cinema oraz MGM (jednocześnie dystrybutorem filmu) były różnice w kwestii wysokości wynagrodzenia za tę trylogię.

Electronic Arts z „książkową” licencją The Lord of the Rings

ComCo, 25 lipca 2005, 11:10

Do tej pory koncern Electronic Arts posiadał jedynie umowę z wytwórnią New Line Cinema, na mocy której mógł tworzyć gry oparte na poszczególnych częściach filmowej adaptacji „Władcy Pierścieni”. Ostatnio, przedstawiciele EA podpisali kolejne porozumienie licencyjne - tym razem z firmą Tolkien Enterprises, a rzecz dotyczy książkowej trylogii J.R.R. Tolkiena.

Electronic Arts potwierdza plany odnośnie nowej gry opartej na trylogii „Władcy Pierścieni”

Krystian Smoszna, 18 grudnia 2003, 11:24

Niesłabnąca popularność „Władcy Pierścieni”, którą zawdzięczamy głównie filmowej trylogii Petera Jacksona spowodowała, że Electronics Arts zamierza dopisać kolejny rozdział do swojej serii gier, tym razem biorąc się za wszystkie trzy części kultowej książki naraz.

Śródziemie w wersji online – premiera coraz bliżej

ComCo, 10 maja 2003, 16:27

Pierwsze informacje traktujące o nowej produkcji z gatunku MMORPG, której akcja miała zostać osadzona w świecie powieści J.R.R. Tolkiena, tj. Middle-Earth Online, pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu developer - zespół Turbine Entertainment Software - ostro pracował nad rzeczonym projektem, zaś piecze nad całością objęła korporacja wydawnicza Vivendi Universal Games...

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - poradnik

Sznur, 6 maja 2003, 17:35

Gorączkę „poradnikowego tygodnia” mamy już za sobą, co jednak nie oznacza, że zabrakło nam nowych tytułów do rozpracowania. Tak więc już dzisiaj zamieszczamy opis przejścia przygodowej gry akcji The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, opartej na pierwszej księdze „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. W poradniku znajdziecie szczegółowy plan przejścia gry zilustrowany screenami i mapami niektórych lokacji. Ponadto możecie okazję zapoznać się z krótką charakterystyką bohaterów oraz listą najważniejszych przedmiotów.

Lord Of The Rings: Return Of The King na PC i GameCube

Łosiu, 27 marca 2003, 08:46

Studio developerskie Hypnos Entertainment ujawniło, iż pracuje nad grą opartą na trzeciej części trylogii J.R.R. Tolkiena „Lord Of The Rings: Return Of The King”, a efekty jego pracy dane będzie ocenić posiadaczom PeCetów i konsol GameCube pod koniec tego roku. Koncern Electronic Arts, wydawca „Lord Of The Rings: Return Of The King” nie wystosował jeszcze oficjalnej zapowiedzi rzeczonej produkcji.

Dzień Władcy Pierścieni

Fajek, 24 grudnia 2002, 13:50

Jako, że dzień dzisiejszy można nazwać świątecznym, postanowiliśmy przygotować dla Was dzień Władcy Pierścieni. Opublikowaliśmy 3 materiały, które są bezpośrednio związane z tym tematem.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - 2 nowe filmy i konkurs...

Sznur, 21 listopada 2002, 17:16

Zbliża się polska premiera Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia, przygodowej gry akcji na PC, przenoszącej nas w świat wykreowany przez mistrza fantasy – Tolkiena. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia ukaże się w Polsce na początku grudnia, w polskiej, kinowej wersji językowej. Na stronie dystrybutora, firmy Play-It, pojawiły się dwa nowe filmy oraz konkurs, w którym do wygrania są trzy zestawy tematycznie związane z grą.

Dzisiejsze premiery z Cenegi

Fajek, 14 listopada 2002, 15:48

Kolejne gry ze znakiem Cenegi trafiają do sklepów. Znajdzie się coś dla każdego - czy jesteś posiadaczem komputera PC, konsoli PlayStation 2 czy małego GameBoya Advance - naprawdę będzie w czym wybrać.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - demo już dostępne

Fajek, 27 października 2002, 13:38

Wczoraj ukazało się demo gry The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring,opartej na twórczości J.R.R. Tolkiena. Demo “waży” 132MB i niestety producent nie poinformował, co owe demo ma nam do zaoferowania.

Zapowiedź: The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring

Fajek, 25 października 2002, 12:10

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring to już druga próba przeniesienia niezwykle rozbudowanego, fantastycznego świata, stworzonego przez J.R.R. Tolkiena w realia gier komputerowych (pierwszej podjął się na początku lat 90-tych Interplay, wydając dwie części cRPG, oparte o dwie pierwsze księgi). Tym razem czynnikiem mobilizującym do stworzenia nowej gry stał się sukces filmowej adaptacji Władcy Pierścieni, którego pierwszą część mieliśmy okazję zobaczyć na początku 2002 roku.

Lord of the Rings: Fellowship of the Ring na PC w sklepach.

Łosiu, 24 października 2002, 09:16

Najnowsza gra studia Surreal Software oraz firmy Vivendi Universal Publishing oparta na pierwszym tomie trylogii J.R.R. Tolkiena znalazła się w sprzedaży i można ją nabyć w zachodnich sklepach internetowych Amazon.com oraz EBGames.com. Przypominam, iż jest to już druga w historii próba przeniesienia tego niezwykle rozbudowanego, fantastycznego świata w realia gier komputerowych (pierwszej podjął się na początku lat 90-tych Interplay, wydając dwie części cRPG, oparte o dwie pierwsze księgi). Czy okaże się próbą udaną? Zobaczymy już w listopadzie, kiedy gra trafi do polskich sklepów, oczywiście w pełni zlokalizowana. Polskim wydawcą jest firma Play-it, a cena wyniesie 129,99 PLN.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - na razie na konsole

Sznur, 7 października 2002, 14:12

W sklepach pojawiły się już pierwsze gry na oparte o trójksiąg „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Vivendi Universal wypuścił The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring na Xboxa i Game Boy Advance. Wersje na PC i konsole PlayStation2 ukażą się pod koniec października. Po zawieszeniu „tolkienowskich” produkcji z Electronic Arts (miały być oparte o film), będą to prawdopodobnie jedyne gry z hobbitami w roli głównej.

Lord of the Rings - czyli kolejne gry od Vivendi

Fajek, 26 września 2002, 16:29

O ile po oglądnięciu Władcy Pierścieni miałem jak najbardziej pozytywne odczucia, o tyle informacje o kolejnych grach bazujących na filmie/książkach zaczynają we mnie wzbudzać lekkie przesycenie. Dlaczego? Bo zaczynam się już gubić w ilości tytułów na wszelakie platformy jakie będą traktowały o wydarzeniach w Śródziemiu. „Co za dużo to nie zdrowo...”.