Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Serious Sam II

Serious Sam 2 dostał nową aktualizację 16 lat po premierze

hexx0, 24 marca 2021, 13:09

Studio Croteam udostępniło wczoraj patch 2.90 do gry Serious Sam 2. Tak, dobrze widzicie – nie chodzi o ubiegłoroczną „czwórkę”, a o szesnastoletnią produkcję.

Serious Sam 3 wyjdzie latem

Hed, 13 lutego 2011, 10:42

Szef Croteam Roman Ribaric zapowiedział na oficjalnej stronie studia, że Serious Sam 3 zostanie wydany latem tego roku. Pełnoprawnej zapowiedzi produkcji możemy spodziewać się dopiero za jakiś czas.

Serious Sam HD zmierza na Xboksa 360 i PC

Jiker, 26 czerwca 2009, 09:45

Okazało się, że poważne ogłoszenie firmy Majesco, o którym informowaliśmy Was dwa dni temu, nie dotyczy trzeciej odsłony Serious Sama, a wznowienia pierwszych przygód szalonego zawadiaki. Produkcja trafi jeszcze tego lata do oferty serwisu Xbox Live Arcade i będzie kosztować 1200 punktów MS. W sprzedaży pojawi się również edycja pecetowa.

Serious Sam 3 także na Xboksie 360?

Hed, 24 czerwca 2009, 11:51

Firma Majesco poinformowała, że w tym tygodniu będzie miała poważne („SERIOUS”) ogłoszenie, w związku z którym powinniśmy rozgrzać Xboksa 360. Chociaż są to tylko czyste spekulacje, być może chodzi o wydanie trzeciej odsłony Serious Sama, znanego do tej pory tylko i wyłącznie z pecetów, właśnie na platformę Microsoftu. Gra jest na pewno w produkcji, ale oprócz tego nie wiemy o niej jeszcze nic.

Croteam pracuje nad Serious Samem 3 i nieujawnioną grą

Hed, 15 maja 2009, 09:15

Studio Croteam pracuje nad kilkoma projektami, w tym nad nowym silnikiem graficznym (Serious Engine 3), nieujawnioną jeszcze produkcją oraz następną, trzecią już odsłoną radosnej strzelanki Serious Sam. Te informacje zaprezentował przedstawiciel dewelopera Roman Ribaric na oficjalnej stronie. Wyjaśnił on również sytuację zapowiedzianego w 2007 roku dzieła, które jednak zostało wstrzymane.

Oficjalna zapowiedź Serious Sam 3 w chorwackim magazynie GamePlay?

Jiker, 14 maja 2007, 08:40

Serwis Seriously! poinformował, że w gronie najważniejszych materiałów majowego wydania chorwackiego magazynu GamePlay znajduje się wywiad z Alenem Ladavakiem, Davorem Hunskim oraz Robanem Ribarikiem, przedstawicielami firmy Croteam. Podobno omówiona została w nim trzecia odsłona serii Serious Sam.

Kolejne wcielenie silnika Serious Sam w produkcji?

Elrond, 18 września 2006, 11:16

Nie da się ukryć, iż pierwsza gra z cyklu Seriuos Sam została stworzona nie z myślą o rzuceniu na kolana fanów tego gatunku, a raczej pokazaniu możliwości silnika ją napędzającego. Druga część cyklu, nieco mniej cukierkowa, zaprezentowała kolejną jego odsłonę, a jak donoszą (raczej) wiarygodne źródła, zespół Croteam pracuje nad silnikiem Serious Engine 3.

Serious Sam po raz trzeci?

Elrond, 31 grudnia 2005, 14:00

Na forum serwisu Seriously! pojawił się post autorstwa osobnika o ksywce Gimli, w którym, powołując się na papierowe wydanie magazynu PC Chip, a konkretnie wywiad z twórcami Serious Sama, Croteam, możemy wyczytać o możliwości kontynuacji serii.

Konkurs Serious Sam II - gra za friko! zakończony

Solnica, 28 listopada 2005, 13:47

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Serious Sam II. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Konkurs Serious Sam 2 - gra za friko!

Solnica, 24 listopada 2005, 13:58

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra Serious Sam II. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Początek nadchodzącego tygodnia z nową wersją demonstracyjną Serious Sam II

eLKaeR, 15 października 2005, 12:23

Pełna wersja gry typu FPS pt. Serious Sam II zdążyła już wylądować na sklepowych półkach, o czym informowaliśmy trzy dni temu. Posiadacze pecetowego wariantu niniejszej pozycji mogą nawet zaktualizować go do poziomu 2.064b, pobierając z Sieci odpowiedni plik instalacyjny (10,1 MB). Pracownicy firmy Croteam chcą najwyraźniej zachęcić klientów do zakupu swojego dzieła, ponieważ szykują nowe demo.

Serious Sam II do kupienia w USA

ComCo, 12 października 2005, 09:36

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, wczoraj na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych trafiło pudełkowe wydanie Serious Sam II. Do Europy gra dotrze 14 października, jednak po raz kolejny „Europa” nie oznacza niestety naszego kraju - żaden z rodzimych dystrybutorów nie zadeklarował chęci wydania opisywanej produkcji w Polsce.

Serious Sam 2 w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 września 2005, 07:10

Opublikowane tydzień temu demo Serious Sam 2 podzieliło dotychczasowych fanów tej gry na dwa obozy. Jedni niemal od razu pokochali nowe oblicze Sama Stone’a, inni je z miejsca znienawidzili. Tych pierwszych z pewnością więc ucieszy wiadomość, że gra osiągnęła już status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Już dziś zagramy w demo Serious Sam 2!

Krystian Smoszna, 21 września 2005, 07:57

Chcielibyście przetestować grę Serious Sam 2? Jeśli tak, to dziś będziecie mieć ku temu doskonałą okazję. Jak donosi serwis Shacknews, już dziś w Internecie pojawi się demo tego programu!

Znamy datę premiery gry Serious Sam 2

Krystian Smoszna, 19 września 2005, 08:52

Znamy już oficjalną datę premiery drugiej odsłony popularnego cyklu strzelanin o nazwie Serious Sam. Według informacji przekazanych przez przedstawiciela firmy 2K Games na łamach serwisu Seriously!, program trafi na amerykański rynek już 10 października bieżącego roku.

Co nowego w świecie Serious Sam II?

Kamen, 11 sierpnia 2005, 10:23

Nie tylko tryb multiplayer w pecetowym Quake IV i dodatek do Doom III, pt. Resurrection of Evil w wersji na Xbox’a będą atrakcjami tegorocznego Quake Conu, bowiem na imprezie pojawi się również Serious Sam II. 2K Games w oficjalnej notce prasowej poinformowało, że produkcja tworzona przez studio Croteam w wersji grywalnej będzie prezentowana przez firmę NVidia.

Multiplayer w Serious Sam 2 – historii ciąg dalszy

Kull, 11 sierpnia 2005, 09:09

Dosłownie wczoraj informowaliśmy o oświadczeniu koncernu 2K Games, w którym ujawniono szczegóły dotyczące trybu cooperative w zapowiedzianej na jesień grze Serious Sam 2. Jako, że miał to być jedyny rodzaj rozgrywki wieloosobowej w sequelu Poważnego Sama, wśród oczekujących na program graczy rozległ się przeraźliwy lament.

Multiplayer w Serious Sam 2

Kull, 10 sierpnia 2005, 10:50

Wydawca 2K Games opublikował oficjalne oświadczenie, w którym informuje o szczegółach trybu wieloosobowego w nadchodzącym sequelu gry Serious Sam. W trybie cooperative na komputerach osobistych, gra będzie oferować rozgrywkę przez Internet lub LAN 16 graczom na raz. Posiadacze Xboxa za pośrednictwem Xbox Live lub system link, będą zaś eksterminować kolejnych przeciwników w teamach czteroosobowych.

Kto się postawi Poważnemu Samowi?

Elrond, 6 lipca 2005, 10:53

Jak wiadomo, mimo swojego tytułu, Serious Sam, miał nie do końca poważny stosunek do życia. Jego kolejne wcielenie, Serious Sam 2, które ukaże się jesienią tego roku, również zamierza zaserwować nam nieco humorystyczne podejście do rozgrywki, oczywiście mimo całkiem poważnego i dopracowanego wykonania całości.

Nawet trzystu przeciwników na ekranie w Serious Sam 2

Krystian Smoszna, 25 maja 2005, 07:09

Jednym z największych atutów poprzednich gier z cyklu Serious Sam, była możliwość eksterminacji dużych grup przeciwników. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten kluczowy dla rozgrywki element musi zostać powielony w najnowszej odsłonie serii. Dziś wiemy, że zostanie i to w niewidzianej nigdy dotąd formie.