Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Disciples II: Mroczne Proroctwo

Disciples III: Odrodzenie debiutuje na polskim rynku

Adrian Werner, 25 czerwca 2010, 12:41

Od premiery w naszym kraju Buntu Elfów, czyli ostatniego rozszerzenia do Disciples II minęło już sześć lat. Teraz wreszcie nadszedł koniec oczekiwania na kolejną odsłonę tej sagi, gdyż część trzecia od dzisiaj dostępna jest w polskich sklepach.

Akella przejmie prawa do marki Disciples

Ramsik, 5 września 2008, 08:51

Rosyjski wydawca gier poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym o umowie zawartej z firmą Strategy First. Na jej mocy po premierze Disciples 3: Renaissance Akella przejmie wszystkie prawa do tej znanej w branży elektronicznej rozrywki marki.

Disciples II i Jagged Alliance 2 dostępne przez Steam

Vercetti, 13 lipca 2006, 13:22

Jak podała dzisiaj firma Strategy First, jej dwa klasyczne tytuły za sprawą platformy Steam, wynalazku studia Valve, są już gotowe do pobierania. Mowa tu oczywiście o złotych edycjach strategii Disciples II oraz Jagged Alliance 2.

Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek

Elrond, 18 kwietnia 2006, 12:14

Gracze, których podłamała wiadomość o braku developera trzeciej odsłony całkiem przyzwoitej serii strategii, Disciples, mogą odetchnąć z ulgą i odstawić nerwosol. Tworzeniem gry zajęły się rosyjskie firmy .dat oraz Akella, a umowę o współpracy z tą drugą podpisali właśnie przedstawiciele Strategy First.

Disciples III zmienia developera

Thorwalian, 12 stycznia 2006, 11:07

Wiosną 2004 roku, informowaliśmy Was o planie wydawniczym koncernu Strategy First przewidującym m.in. powstanie trzeciej odsłony Disciples. Dzisiaj mamy w końcu kolejne wieści z fazy produkcyjnej tytułu, które - co tu dużo mówić - nie napawają jednak optymizmem.

Jagged Alliance i Disciples trafią do posiadaczy Nintendo DS

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2005, 09:18

Znane i lubiane serie gier o nazwie Jagged Alliance oraz Disciples przestały być domeną PeCetowców. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy koncernem Strategy First a studiem Pocket PC, w oba tytuły będą mogli pograć również posiadacze przenośnej konsoli Nintendo DS.

Złota edycja Disciples II w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 08:20

Przeżywający ostatnio trudności finansowe koncern Strategy First nie składa broni i szykuje się do wydania kolejnej gry. Tym razem będzie to złota edycja Disciples II, która trafiła już do tłoczni i wkrótce wyląduje na sklepowych półkach.

Jagged Alliance 3D, Disciples III i Jagged Alliance 3 znajdują się w procesie developingu!

ComCo, 5 czerwca 2004, 13:58

Korporacja Strategy First postanowiła przypomnieć o sobie graczom i wspólnie z firmą Game Factory Interactive ogłosiła, iż do jej planu wydawniczego dołączyły trzy tytuły (uwaga, weźcie głęboki oddech): Jagged Alliance 3D (!), Disciples III (!!) oraz Jagged Alliance 3 (!!!). Fani poprzednich części rzeczonych serii gier strategicznych bez wątpienia mają olbrzymie powody do radości!

Strategy First Inc. i Trymedia Systems podpisują porozumienie, dotyczące dystrybucji gier przez Internet

Krystian Smoszna, 6 marca 2004, 11:02

W dniu wczorajszym, firma Strategy First Inc. ogłosiła oficjalnie, że zawarła z Trymedia Systems porozumienie, na mocy którego, produkty koncernu korzystać będą z technologii ActiveMARK, a co za tym idzie obejmą większą część rynku elektronicznej rozrywki.

Disciples II: The Rise of the Elves w drodze na sklepowe półki

ComCo, 12 listopada 2003, 09:09

Pierwsze informacje odnośnie trzeciego, pełnoprawnego rozszerzenia do świetnej strategii turowej Disciples II, noszącego podtytuł The Rise of the Elves, pojawiły się w połowie września bieżącego roku. Po zmaganiach dobra ze złem (mam na myśli poprzednie dodatki, czyli Guardians of the Light oraz Servants of the Dark), nadszedł teraz czas na kampanię Elfów - zdaniem twórców jest ona najlepsza ze wszystkich, jakie udało im się stworzyć. Aktualnie, prace nad omawianym add-onem dobiegły już końca (status „gold”), zaś całość trafiła do tłoczni. Debiut The Rise of the Elves na sklepowych półkach będzie miał miejsce 20 listopada.

Nowy samodzielny dodatek do Disciples II

Syriusz, 18 września 2003, 13:45

Jeszcze nie tak dawno (bo w maju i czerwcu) ukazały się dwa bliźniacze dodatki do popularnej strategii turowej Disciples II: Dark Prophecy o nazwach: Servants of the Dark oraz Guardians of the Light (bliższych szczegółów na ten temat udzieliliśmy Wam w newsie z dnia 12 marca - Dwa dodatki do Disciples II w drodze). Tymczasem już teraz, producent całej serii - firma Strategy First - planuje uraczyć wszystkich graczy następnym add-onem. W najbliższych tygodniach możemy więc oczekiwać kolejnego dzieła spod znaku Disciples II, a mianowicie The Rise of the Elves.

Dwa dodatki do Disciples II w drodze

Łosiu, 12 marca 2003, 08:36

Jak donosi firma Strategy First, jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią dwa samodzielne dodatki do strategii fantasy, rozgrywanej w trybie turowym, pt. Disciples II: Mroczne Proroctwo (ang. Disciples II: Dark Prophecy). Pierwszy nosił będzie tytuł Disciples II: Guardians of the Light i zostanie wydany na zachodzie w maju, a drugi zatytułowany Disciples II: Servants of the Dark zadebiutuje w czerwcu.

Recenzja: Disciples II - Mroczne Proroctwo

Fajek, 15 października 2002, 11:34

„Disciples II: Dark Prophecy” to strategia fantasy, rozgrywana w trybie turowym i zawierająca sporo elementów cRPG, będąca kontynuacją gry, która na polskim rynku ukazała się pt. „Apostołowie: Święte Ziemie”. Akcja osadzona jest dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Po raz kolejny mamy możliwość stanąć na czele Imperium, Górskich Klanów, Przeklętych Legionów, bądź też Hord Nieumarłych i poprowadzić ich do ostatecznego zwycięstwa nad pozostałymi nacjami. Czy okażemy się długo oczekiwanym Wybrańcem, który zjednoczy Święte Ziemie? To oczywiście zależy już tylko od nas.

Patch do Disciples II: Mroczne Proroctwo

Sznur, 28 sierpnia 2002, 17:41

Wszystkich posiadaczy gry Disciples II: Mroczne Proroctwo zapraszamy do pobrania łatki przywracającej funkcjonowanie przycisku MAPA w edytorze map. Plik zajmuje jedynie 80KB i możecie go pobrać z naszego działu plików oraz witryny CD Projekt.

Disciples II: Mroczne Proroctwo - dziś premiera

Fajek, 7 sierpnia 2002, 15:40

Doskonała strategia turowa z elementami RPG trafiła do sprzedaży! Długo oczekiwany hit, Disciples II, od dnia dzisiejszego jest dostępny w sklepach i supermarketach na terenie całego kraju.

Disciples II: Mroczne Proroctwo - premiera już za dwa dni

Fajek, 5 sierpnia 2002, 10:21

Już tylko dwa dni dzielą nas od premiery gry Disciples II: Mroczne Proroctwo! Gra będzie dostępna w sklepach i supermarketach na terenie całego kraju już 7 sierpnia. Doskonała strategia turowa zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99,90 zł.

Disciples II: Mroczne Proroctwo w tłoczni

Fajek, 1 sierpnia 2002, 16:40

Jak poinformowała firma CD Projekt, gra Disciples II PL trafiła do tłoczni! Data premiery została ustalona na 7 sierpnia, a więc już wkrótce wszyscy miłośnicy gier strategicznych, a w szczególności fani Herosów będą mogli oddać się niesamowitej zabawie.

Disciples II premiera 7 sierpnia

Fajek, 18 lipca 2002, 16:25

Firma CD Projekt poinformowała o dacie premiery gry Disciples II: Mroczne Proroctwo. Premiera gry została ustalona na 7 sierpnia. Gra będzie dostępna w sklepach i supermarketach na terenie całego kraju.

Premiera Disciples II przesunięta na 7 sierpnia

Solnica, 14 czerwca 2002, 14:24

Firma CD Projekt poinformowała o przesunięciu premiery gry Disciples II: Dark Prophecy. Przesunięcie to jest niezależne od polskiego dystrybutora i wynika z opóźnienia prac nad czwartym patchem, który nie został jeszcze wydany przez Strategy First.

Disciples II: Mroczne Proroctwo - w Polsce w wersji 1.4

Fajek, 3 czerwca 2002, 13:01

Firma CD Projekt poinformowała, że Disciples II: Mroczne Proroctwo pojawi się w sprzedaży w Polsce od razu w wersji 1.4! Oznacza to, że polska wersja programu będzie zawierała wszystkie trzy patche, jakie do tej pory zostały wydane przez Strategy First.

Disciples II - premiera w lipcu

Fajek, 22 maja 2002, 16:14

Firma CD Projekt poinformowała o dacie premiery Disciples II: Mroczne Proroctwo. Gra ukaże się 17 lipca i zostanie wydana w profesjonalnej polskiej wersji językowej!

Gry Strategy First w ofercie CD Projektu

Solnica, 4 lutego 2002, 15:55

Na podstawie umowy podpisanej ze Strategy First w planie wydawniczym CD Projektu znalazły się cztery nowe gry tej firmy.

Zapowiedź: Disciples II - Dark Prophecy

Fajek, 29 stycznia 2002, 10:23

Disciples II: Dark Prophecy to strategia turowa stanowiąca bezpośrednią kontynuację swojej poprzedniczki Apostołowie: Święte Ziemie. Wracamy do magicznego świata Sacred Lands, gdzie cztery rasy: Imperium, Górskie Klany, Przeklęte Legiony i Hordy Nieumarłych kontynuują odwieczną walkę o władzę. W dziesięć lat po pierwszej wielkiej wojnie znowu musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i wykorzystując swój kunszt strategiczny doprowadzić do jej tryumfu.

Disciples II: Dark Prophecy - demo

Solnica, 22 stycznia 2002, 11:49

Pojawiło się grywalne demo Disciples II: Dark Prophecy, strategii turowej autorstwa Strategy First. Jak zwykle znajdziecie je również w naszym dziale Pliki.

Disciples II: Dark Prophecy - GOLD

Łosiu, 16 stycznia 2002, 08:44

Disciples II: Dark Prophecy – druga cześć znanej strategii turowej, Disciples: Sacred Lands, promowanej przez firmę Strategy First dotarła do końcowego etapu swej produkcji. Gra osiągnęła status „Gold”, właśnie znajduje się w tłoczni i trafi do zachodnich sklepów w przyszłym tygodniu.

Disciples II: Dark Prophecy w styczniu

Solnica, 16 grudnia 2001, 12:04

Przy okazji wywiadu z producentem gry Disciples II: Dark Prophecy, podana została oficjalna data wydania tego tytułu – 22 stycznia 2002.

Disciples II i O.R.B. opóźnione

Solnica, 30 sierpnia 2001, 11:20

Strategy First poinformowało o przesunięciu na późniejszy termin, premier dwóch swoich tytułów: strategii turowej - Disciples II: Dark Prophecy oraz strategii czasu rzeczywistego – O.R.B.