Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Pekin 2008

Sega zapowiada grę na podstawie Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie

Sarge, 1 czerwca 2011, 14:50

Tradycją stało się wydawanie gier sportowych z okazji regularnie odbywających się Igrzysk Olimpijskich. Dlatego nie dziwi nas zapowiedź London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games – produkcji podejmującej temat przyszłorocznej edycji imprezy w Londynie.

Elektroniczna wersja olimpiady w Londynie w rękach Creative Assembly

Rock Alone, 20 maja 2010, 14:42

Studio Creative Assembly odpowiedzialne za serię Total War wzięło na warsztat grę sportową. Jak dowiedział się serwis Eurogamer, za pośrednictwem źródła zbliżonego do dewelopera, chodzi o London Olimpic Games 2012.

Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w rękach SEGI

Hed, 6 lutego 2009, 11:50

Firma Sega poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której producent będzie mógł stworzyć szereg oficjalnych tytułów związanych z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver w 2010 roku. Wydawca nabył prawa do opublikowania dzieł na konsole (także przenośne), pecety, komórki oraz automaty. Na mocy licencji powstanie więc kilka odrębnych pozycji o poszczególnych sportach.

Pekin 2008 bez polskiego hymnu?

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 16:21

Gdy przed sześcioma laty na mundialu w Korei i Japonii Edyta Górniak w cokolwiek nowatorski sposób wykonała polski hymn, wielu twierdziło, że mamy do czynienia z czystą profanacją, a kontrowersyjny występ rodzimej artystki to przy sprzyjającej aurze już tylko łabędzi śpiew. Dzisiaj sprawa Mazurka Dąbrowskiego powraca jak bumerang, a dzieje się tak znów za sprawą sportu, a konkretnie gry Pekin 2008

Premiery gier w Polsce (4-8 sierpnia)

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 10:45

W minionym tygodniu po raz kolejny nie mieliśmy do czynienia z wysypem topowych tytułów. Na polskim rynku ukazało się zaledwie siedem nowości, a rodzimi dystrybutorzy postawili na obniżanie cen starszych produktów oraz zapowiadanie następnych reedycji. Nie, żebyśmy nie chcieli skorzystać, ale z utęsknieniem czekamy już na wrzesień.

Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)

Vercetti, 14 lipca 2008, 10:25

Jedenaście premierowych gier trafiło do polskich sklepów w ubiegłym tygodniu. Był wśród nich długo oczekiwany, w pełni spolonizowany Mass Effect, stworzona w hołdzie zespołowi Aerosmith edycja Guitar Hero oraz oficjalna gra nadchodzących igrzysk olimpijskich w Pekinie, Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games.