Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat ARX Fatalis

Arx Fatalis za darmo z okazji 20-lecia Arkane Studios

Froozyy, 28 maja 2020, 17:39

Studio Arkane obchodzi 20-lecie istnienia i z tej okazji każdy może za darmo otrzymać pierwszą stworzoną przez firmę grę - Arx Fatalis. Dowiedzieliśmy się również, że wkrótce deweloperzy ujawnią informacje o nadchodzącej produkcji, którą jest Deathloop.

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

Lans Tartare, 5 maja 2012, 09:52

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Udostępniono kod źródłowy i łatkę do ośmioletniego Arx Fatalis

Sarge, 16 stycznia 2011, 12:35

Rzadko zdarza się, by kilkuletnia gra była jeszcze wspierana przez jej dewelopera. Dlatego właśnie warto odnotować, że ośmioletnia już produkcja z gatunku cRPG o nazwie Arx Fatalis doczekała się nowej łatki.

Arx Fatalis w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji Steam

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2007, 07:51

Oferta systemu elektronicznej dystrybucji Steam została poszerzona o kolejny tytuł. Tym razem jest to produkt firmy Arkane Studios z 2002 roku (twórców wydanej niedawno gry Dark Messiah of Might and Magic), zatytułowany Arx Fatalis.

Arkane Studios i silnik Half-Life 2

Elrond, 4 lutego 2004, 10:22

Silniki graficzne. Chyba nie ma gracza namiętnie testującego wszystkie pojawiające się na rynku FPSy, który nie wie, że dużą część sukcesu tytuły te zawdzięczają właśnie umiejętnie napisanemu silnikowi gry. W moim prywatnym podziale FPSów pod względem zastosowanego silnika wyróżniam 3 grupy. Pierwsze gry to te z dość kiepskim kodem, których twórcy liczą na sprzedaż "z zaskoczenia" - silnik słaby ale może spora część klientów da się nabrać i zakupi nasz produkt. Pominę milczeniem nazwy produktów i firm stosujących takie praktyki ale w zalewie FPSów każdy znajdzie swojego "faworyta". Druga grupa, bardziej ambitna, to tytuły nastawione na post produkcyjny sukces komercyjny. Produkt końcowy ich twórców to z reguły znakomity silnik, który posłuży innym firmom do developingu gier opartych na nim, oczywiście za odpowiednie pieniądze wydane na zakup licencji.

Recenzja: Arx Fatalis

Fajek, 23 kwietnia 2003, 12:24

O grze Arx Fatalis było słychać jeszcze na długo przed jej premierą. Zapowiedzi były pochlebne, pisano o powiewie świeżości w zdominowanym przez znane serie (Might and Magic, Wizardy etc.) gatunku gier RPG. Gra miała czerpać rodowód z kultowej Ultimy Underworld, a dwa lata przygotowań i dopieszczania szczegółów przez producenta, miały gwarantować wysoką jakość. No właśnie – miały...

Arx Fatalis trafi na Xbox’a

ComCo, 1 kwietnia 2003, 07:39

Wczoraj podaliśmy pierwsze szczegóły odnośnie sequela Arx Fatalis, a tymczasem firma DreamCatcher Games poinformowała o zapewnieniu sobie praw do wydania pierwszej części gry w wersji przeznaczonej na konsolę Xbox. Rynkowy debiut rzeczonej produkcji został zaplanowany na koniec tego roku, a całość jest rozbudowaną produkcją role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Arx Fatalis 2 - zarysy nowej gry

Łosiu, 31 marca 2003, 09:14

Już jakiś czas temu, przy okazji wydania ostatniego patcha v.1.16 do gry Arx Fatalis, jeden z członków studia Arkane Studios wyznał, iż obecnie trwają intensywne prace nad drugą częścią tego tytułu. W weekend zaś francuski serwis jeuxderoles.com zamieścił wywiad z Raphaelem Colantonio, zatrudnionym w studiu Arkane Studios na stanowisku „lead game designer”, w którym Colantonio przedstawił ogólną koncepcję nowej gry.

Nieoficjalna zapowiedź Arx Fatalis 2

Łosiu, 10 lutego 2003, 12:42

Julien Roby ze studia Arkane Studios oznajmił redaktorom serwisu RPGDot, iż wydany w weekend patch v.1.16 do Arx Fatalis jest finalną i ostatnią zarazem łatką do tej gry (przynajmniej do czasu, gdy wykryty zostanie jakiś poważny jej błąd), a od tej chwili cały zespół Arkane Studios skupi się wyłącznie na pracach nad nowym projektem zatytułowanym Arx Fatalis 2.

Ubiegłorocznie hity wśród komputerowych gier fabularnych

eLKaeR, 15 stycznia 2003, 10:33

Na popularnej witrynie internetowej o nazwie RPG Vault ukazały się wyniki plebiscytu, którego celem było wyłonienie najlepszych PeCetowych tytułów z gatunku cRPG, wydanych w przeciągu minionych dwunastu miesięcy. Wyboru zwycięzców poszczególnych kategorii dokonywali redaktorzy rzeczonego serwisu.

Kiedy i kto wyda ARX Fatalis w Polsce?

Mariusz Klamra, 30 grudnia 2002, 15:59

ARX Fatalis to cRPG, który ostatnio wywołał sporo szumu na Zachodzie Europy i w USA. Z jednej strony obwoływano go bezpośrednim następcą niemalże kultowej Ultimy Underworld, z drugiej nie brakowało również głosów krytycznych. Ogólnie jednak na pewno jest to tytuł bardzo interesujący. Sprawa jego wydania w Polsce okazała się dość niejasna ze względów prawnych.

Arx Fatalis nadciąga

Sznur, 26 września 2002, 16:56

Arkane Studios zakończyło prace nad angielskojęzyczną wersją jednej z najciekawiej zapowiadających się gier cRPG tego roku pt. Arx Fatalis, która stara się nawiązać do chlubnej tradycji trójwymiarowych labiryntówek w stylu klasycznej Ultimy Underworld. Co prawda w Arx Fatalis mogliśmy grać po niemiecku już w czerwcu, ale nie każdy gracz dobrze włada tym językiem. Światowym wydawcą gry jest firma JoWooD, który zamierza wypuścić ją do sklepów na początku października. Na razie nie wiadomo czy CD Projekt (lub inny dystrybutor) spróbuje wydać ją w Polsce.

ARX Fatalis pod koniec września

Sznur, 19 lipca 2002, 14:17

Austriacki wydawca JoWooD ustalił wreszcie datę światowego wydania bardzo ciekawie zapowiadającego się cRPG ARX Fatalis, który pojawi się w sklepach 27 września. Prace nad grą opóźniały się głównie z powodu przejęcia przez JoWooD niemieckiego wydawcy Fishtank Interactive, który był właścicielem praw do gry.

ARX Fatalis ukończony

Sznur, 14 czerwca 2002, 13:27

Niemiecki zespół Arkane Studio zakończył prace nad niemieckojęzyczną wersją ARX Fatalis, niezwykle ciekawie zapowiadającego się cRPG z widokiem w perspektywie pierwszej osoby. ARX Fatalis czerpie z klasyki gatunku, nawiązując szczególnie do słynnej serii Ultima Underworld.

ARX Fatalis - demo

Solnica, 2 marca 2002, 00:16

Dostępne jest już grywalne demo ARX Fatalis, gry cRPG tworzonej przez francuską firmę Arkane Studios, której akcja toczy się w świecie fantasy.

Zapowiedź: ARX Fatalis

Fajek, 15 lutego 2002, 11:28

ARX Fatalis nawiązuje bezpośrednio do klasyki gatunku cRPG - Ultimy Underworld. Akcja przenosi nas do fantastycznej i przepełnionej magią krainy. Musimy powstrzymać złowrogi kult przed sprowadzeniem swego okrutnego boga do świata śmiertelników. Tak „z grubsza” wygląda fabuła gry, której to zapowiedź prezentujemy w dniu dzisiejszym.

Oficjalne strony internetowe: Incoming Forces, Arx Fatalis oraz Lock On

Łosiu, 21 stycznia 2002, 08:53

Podczas kilku ostatnich dni firmy Rage Software, Fishtank Interactive oraz Ubi Soft uruchomiły oficjalne strony internetowe swych trzech nadchodzących i oczekiwanych tytułów. Firma Rage Software uruchomiła stronę taktycznej gry akcji Incoming Forces, Fishtank Interactive stronę Arx Fatalis, zaś Ubi Soft symulatora Lock On: Modern Air Combat.

HoMM4 i ARX Fatalis opóźnione

Solnica, 28 sierpnia 2001, 09:42

Osoby oczekujące z utęsknieniem na takie tytuły jak Heroes of Might and Magic 4 czy też ARX Fatalis nie będą zapewne zadowolone z informacji, iż daty wydań obu tych tytułów zostały przesunięte na później.

Arx Fatalis zapowiedziane

Fajek, 22 czerwca 2001, 09:54

Fishtank Interactive oficjalnie ogłosił iż aktualnie pracuje nad grą z rodziny fantasy RPG pod tytułem Arx Fatalis.