Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 kwietnia 2007, 13:15

autor: Metatron

Zaktualizowana wersja DirectX 9 już do pobrania

DirectX to zestaw technologii wykorzystywanych przez Windows przy wszelkich multimedialnych aplikacjach, w tym również, a nawet przede wszystkim, grach. Pracownicy firmy co jakiś czas udostępniają nowszą wersję bibliotek, która w lepszym stopniu będzie współpracowała z nowymi produkcjami. Dlatego też sugerujemy dokonywanie aktualizacji.

DirectX to zestaw technologii wykorzystywanych przez Windows przy wszelkich multimedialnych aplikacjach, w tym również, a nawet przede wszystkim, grach. Pracownicy firmy co jakiś czas udostępniają nowszą wersję bibliotek, która w lepszym stopniu współpracuje z nowymi produkcjami. Dlatego też sugerujemy dokonywanie aktualizacji.

Informujemy o tym z tego prostego powodu, że dość często zdarza się, że nowe dema gier lub ich pełne wersje mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Czasami, zamiast wyklinać twórców, lepiej ściągnąć nowy DirectX i z zaskoczeniem odkryć, że sporo problemów zostało w ten sposób wyeliminowanych.

Najnowsza wersja DirectX 9 pochodzi z 10 kwietnia. Można ją pobrać pod tym adresem. Ważne jest pamiętanie o tym fakcie, ponieważ nowe wersje pakietu nie są widziane przez aktualizacje automatyczne Windows, jeżeli już posiadamy DirectX 9.0c.