Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2016, 13:45

autor: Meehow

Wypuszczono nowe sterowniki GeForce

Firma NVIDIA wypuściła nową wersję sterowników do kart grafiki GeForce - 375.63. Aktualne wydanie ma za zadanie usunąć problemy, które pojawiły się u użytkowników po zainstalowaniu oprogramowania oznaczonego numerem 375.57.

Firma Nvidia wydała nową wersję sterowników do produkowanych przez siebie kart grafiki GeForce po zaledwie dniu od wypuszczenia poprzedniej, oznaczonej numerem 375.57, która została całkowicie wycofana z zasobów serwisu GeForce.com. Jak się okazało, rzeczone wydanie powodowało różnego rodzaju niepożądane działanie sprzętu u użytkowników podzespołów Nvidii, objawiające się rozmaitymi błędami w wyświetlaniu grafiki w grach, niestabilnością ich działania czy całkowitym „wysypywaniu” do pulpitu. O problemach pisali również czytelnicy serwisu gry-online.pl w komentarzach pod wiadomością o wypuszczeniu poprzedniego zestawu sterowników. Warto przy okazji przypomnieć, że oprogramowanie GeForce w wersji 375.57 WHQL wydano między innymi z myślą o poprawieniu wydajności w grach Battlefield 1, Sid Meier’s Civilization VI i Titanfall 2. O pozostałych szczegółach pisaliśmy kilka dni temu w Serwisie Informacyjnym.

Nvidia wypuściła wadliwe sterowniki, które zostały już wycofane i zastąpione nową wersją. - Wypuszczono nowe sterowniki GeForce - wiadomość - 2016-10-26
Nvidia wypuściła wadliwe sterowniki, które zostały już wycofane i zastąpione nową wersją.

Jeśli Wasz komputer także dotknęły problemy po aktualizacji sterowników, prawdopodobnie dobrym krokiem będzie podniesienie wersji oprogramowania GeForce do najnowszej, oznaczonej jako 375.63 WHQL. Niestety, jak na razie nie udostępniono pełnej dokumentacji technicznej. Z niewielu dostępnych informacji (dzięki, PCLab.pl) wiadomo, że usunięto m.in. błędy z działaniem kafelków, aplikacją Poczta i wyświetlaniem gifów i filmów. Patrząc na oficjalne forum GeForce, wygląda na to, że niektórzy użytkownicy wciąż mają problemy ze sterownikami. Nie wiadomo też, jak wygląda sytuacja w niepoprawnie funkcjonujących grach.

Sterowniki GeForce 375.63 WHQL przeznaczone są dla kart grafiki GeForce z serii 400, 500, 600, 700, 800M, 900 i 10 oraz ich mobilnych odpowiedników (gdzie dotyczy). Można je pobrać na przykład pod tym adresem bądź za pomocą aplikacji GeForce Experience.

Czy aktualizacja rozwiązała Wasze problemy sprzętowe, jeśli takie mieliście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.