Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 czerwca 2016, 10:30

autor: Góral

Wyprodukowano milion egzemplarzy kontrolera Xbox Elite

Kosztujący ponad 500 zł kontroler Xbox Elite został już wyprodukowany w liczbie miliona egzemplarzy - pochwalił się Phil Spencer, szef marki Xbox w firmie Microsoft.

W połowie 2015 roku firma Microsoft zapowiedziała kontroler Elite dla konsoli Xbox One, czyli zaawansowany technicznie i drogi pad (w Polsce kosztuje ponad 500 zł). Wydawało się, że sprzęt nie znajdzie zbyt wielu klientów, ale rzeczywistość przerosła wszelkie oczekiwania. Koncern z Redmond pochwalił się, że wyprodukowano już milion egzemplarzy urządzenia.

Elite jest ulepszoną wersją zwykłego pada i posiada szereg dodatkowych funkcji. Umożliwia np. wymienianie niektórych elementów, w tym chociażby krzyżaka i gałek analogowych, dzięki czemu można go dostosować pod własne preferencje. Ponadto wyposażono go w wymienne łopatki, a korzystając ze specjalnej aplikacji da się pod nie przypisać rozmaite funkcje, np. kombinację kilku przycisków. Kontroler posiada również blokadę spustów, pozwalającą na oddawanie w grach szybszych strzałów i nie tylko. W opakowaniu znajduje się specjalny futerał, 4 łopatki, 6 drążków (2 standardowe, 2 dłuższe i 2 wypukłe), 2 pady kierunkowe: gładki i standardowy, kabel USB, baterie oraz oczywiście instrukcje.

Milionowy egzemplarz kontrolera Xbox Elite. - Wyprodukowano milion egzemplarzy kontrolera Xbox Elite - wiadomość - 2016-06-29
Milionowy egzemplarz kontrolera Xbox Elite.

Co ciekawe, choć podstawowa wersja kontrolera Xbox Elite jest już bardzo droga, to jednak nic w porównaniu do nadchodzącej edycji limitowanej Gears of War 4, którą w sklepie Microsoftu można zamówić w cenie 799 zł. Pod względem funkcjonalności będzie to dokładnie takie samo urządzenie, a różnić będzie się jedynie wyglądem i tym, że do zestawu dołączany będzie kod umożliwiający pobranie 3 zestawów Gear Pack i unikatowego emblematu dla poczekalni w trybie wieloosobowym produkcji. Poniżej obejrzycie jego prezentację.