Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 grudnia 2021, 12:55

autor: Dawid Wanat

Windows 11 coraz popularniejszy wśród graczy - ankieta Steam pokazuje nowe dane

Steam przeprowadził comiesięczną ankietę, podsumowującą dane na temat sprzętu oraz oprogramowania wykorzystywanego przez użytkowników platformy. Listopadowa ankieta pokazała wzrost popularności Windowsa 11 wśród graczy.

Według wyników najnowszej, listopadowej ankiety Steam system Windows 11 zainstalowało na swoich komputerach 8% użytkowników platformy firmy Valve. Jest to naprawdę dobry rezultat, szczególnie mając na uwadze problemy, z którymi nowy OS Microsoftu borykał się tuż po premierze (m.in. spowalnianie procesorów AMD Ryzen). W porównaniu z październikową ankietą Windows 11 (nowy system możesz kupić tutaj) zyskał ok. 6%. Tendencja wzrostowa może się utrzymać w kolejnych miesiącach, choć na razie Windows 10 jest na niezagrożonej pozycji wśród użytkowników Steam.

Windows 11 coraz popularniejszy wśród graczy - ankieta Steam pokazuje nowe dane - ilustracja #1
Windows 11 coraz popularniejszy wśród graczy - ankieta Steam pokazuje nowe dane - ilustracja #2

Ankieta przyniosła też inne ciekawe dane dotyczące sprzętu graczy. Jednym z interesujących faktów jest ciągła dominacja GTX 1060 jako najpopularniejszej karty graficznej. Mimo odległego terminu premiery (2016 rok) karta pozostaje na szczycie i raczej prędko się to nie zmieni. Sytuacja na rynku nie sprzyja wymianom GPU, dlatego gracze mogą jeszcze długo pozostać przy swoich leciwych już GTX 1060.

Windows 11 coraz popularniejszy wśród graczy - ankieta Steam pokazuje nowe dane - ilustracja #3

Ankieta sprzętowa Steama nie jest do końca miarodajna i nie ukazuje danych wszystkich użytkowników platformy, gdyż udział w niej jest anonimowy i opcjonalny. Daje nam jednak pogląd na to, jakiego sprzętu używają gracze. Zgromadzone dane mają zaś posłużyć firmie Valve do pomocy w poszerzaniu gamy produktów oraz podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Windows 11 coraz popularniejszy wśród graczy - ankieta Steam pokazuje nowe dane - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.