Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 grudnia 2020, 09:01

autor: Aquma

Tesla wstrzyma produkcję na 2,5 tygodnia, okoliczności są tajemnicze

Według informacji pochodzących z wewnętrznej notki, w wigilię Bożego Narodzenia firma Tesla wstrzyma na ponad dwa tygodnie produkcję samochodów Model S i Model X. Nie wiadomo, jakie są przyczyny tej decyzji.

W SKRÓCIE:

  1. 24 grudnia Tesla wstrzyma na 18 dni produkcję samochodów Model S i Model X;
  2. przyczyny nie są znane.

Portal CNBC donosi, że 24 grudnia firma Tesla wstrzyma na osiemnaście dni produkcję samochodów Model S oraz Model X. Źródłem informacji ma być wewnętrzna notka. Pracownicy mają podobno otrzymać za ten okres wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej jednemu tygodniowi pracy i będą mieli możliwość pracowania w innych zespołach w ramach Tesli lub przy dostarczaniu samochodów do klientów (niektórzy zdecydowali się zamiast tego wykorzystać płatny urlop).

Co ciekawe, powody wstrzymania produkcji nie są znane. Niektórzy na Twitterze spekulują, że decyzja może mieć związek z brakiem dostępności części – np. baterii – lub usprawnieniem linii produkcyjnej, ale to tylko domysły. Co więcej, zobowiązania wobec stanu Kalifornia – od którego Tesla w 2015 roku otrzymała dużą ulgę podatkową, by wyprodukować określoną liczbę Modeli S i X do 2021 roku – sprawiają, że koncernowi powinno zależeć na wytwarzaniu jak największej liczby omawianych pojazdów (firma nie osiągnęła założonego wówczas celu).

O zwiększaniu produkcji mówi także kolejny wewnętrzny e-mail, wysłany pracownikom przez samego Elona Muska w zeszły piątek. W wiadomości zachęca on osoby, które mają pomysły na usprawnienie procesu, by się nimi podzieliły, bowiem, jak stwierdza, zapotrzebowanie na samochody Tesli wciąż rośnie.

Pozostaje chyba tylko mieć nadzieję, że Tesla nie natrafiła na żadne duże problemy – to w końcu jedna z najdynamiczniej rozwijających się światowych firm w ostatnich latach, zapewniająca zatrudnienie tysiącom osób.

  1. Tesla – strona oficjalna