Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 30 kwietnia 2019, 11:02

autor: Aquma

Sterowniki 430.39 Nvidii z błędem powodującym wysokie użycie procesora

W udostępnionych niedawno sterownikach 430.39 dla kart graficznych firmy Nvidia znalazł się błąd, w wyniku którego komputer zbyt mocno obciąża procesor. Koncern przygotował już łatkę, która naprawia problem.

Poważny błąd w sterownikach Nvidii. - Sterowniki 430.39 Nvidii z błędem powodującym wysokie użycie procesora - wiadomość - 2019-04-30
Poważny błąd w sterownikach Nvidii.

Kilka dni temu firma Nvidia udostępniła nowy pakiet sterowników do kart graficznych, oznaczony numerem 430.39 i poprawiający wydajność w grach takich, jak Mortal Kombat 11, Anthem czy Strange Brigade. Niestety, wygląda na to, że w oprogramowaniu znalazł się spory błąd, skutkujący nadmiernym wykorzystywaniem procesora. Koncern potwierdził istnienie buga i wypuścił już kolejną wersję sterowników (430.53). Możecie pobrać je pod tym adresem i zalecamy zrobić to jak najszybciej. Warto odnotować, że nowe drivery najwyraźniej trzeba ściągnąć ręcznie – aktualizacja nie jest wykrywana przez aplikację GeForce Experience.

Przy okazji sterowniki poprawiają kilka innych błędów, takich jak efekt migotania w benchmarku 3DMark Time Spy (rozwiązano także podobny problem w przypadku odtwarzania filmów na drugim monitorze), wyrzucanie do pulpitu w programie BeamNG oraz zawieszanie się komputera w grze Shadow of the Tomb Raider w przypadku korzystania z trybu SLI.

  1. Nvidia – strona oficjalna firmy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.