Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 maja 2021, 16:25

Konsola od Valve? Gracze spekulują po odnalezieniu nazw w kodzie bety klienta Steam

W kodzie najnowszej bety klienta Steam odnaleziono tajemnicze wzmianki o czymś, co nazywa się SteamPal. Jest to powiązane z rzeczą o kryptonimie Neptune. Obserwatorzy spekulują, że chodzi o jakieś nowe urządzenie, być może konsolę, autorstwa firmy Valve.

W SKRÓCIE
  1. Pavel Djundik, założyciel znanych serwisów SteamDB oraz Steam Status, odkrył w kodzie najnowszej wersji beta klienta Steam kilka ciekawych linii.
  2. Odnoszą się one do tajemniczych nazw, jak na przykład SteamPal, Neptune, SteamPal Games i Callisto Developer Program, a także funkcji przywołania menu szybkiego dostępu czy ustawień Wi-Fi oraz Bluetooth.
  3. Zdaniem Djundika są to elementy sugerujące, że Valve pracuje nad swoją własną konsolą, najprawdopodobniej przenośną.

Niecałe dwa tygodnie temu Gabe Newell, czyli współzałożyciel i obecny szef firmy Valve, wywołał pewne poruszenie wśród obserwatorów branży elektronicznej rozrywki. Otóż podczas dyskusji ze studentami z uniwersytetu Sancta Maria w Auckland w Nowej Zelandii, zapytany o to, czy gry ze Steama kiedykolwiek trafią na konsole, zdradził on, że więcej na ten temat zostanie podane do końca tego roku. Co miał na myśli? Tego niestety nie wiadomo. Nie da się jednak ukryć, że pozostawił on sporą furtkę do spekulacji, które w ostatnich godzinach zostały dość mocno podsycone. Pavel Djundik, założyciel znanych serwisów SteamDB oraz Steam Status, odkrył bowiem w najnowszej wersji beta klienta Steam kilka interesujących linijek kodu.

Znalezisko Djundika pełne jest tajemniczych nazw, takich jak SteamPal, które jest powiązane z czymś noszącym kryptonim Neptune, SteamPal Games czy Callisto Developer Program. Można tam też znaleźć odniesienia do funkcji menu szybkiego dostępu, opcji wyłączania, restartowania bądź uśpienia czy ustawień Wi-Fi oraz Bluetooth.

Co to wszystko oznacza? Zdaniem Djundika nie ma żadnych wątpliwości – SteamPal to nazwa kontrolera do konsoli firmy Valve o kodowej nazwie Neptune. Niewykluczone, że byłaby to platforma przenośna. I właśnie to jest ta wielka niespodzianka, której zapowiedź w tym roku zasugerował Newell.

Trzeba jednak pamiętać, że są to tylko i wyłącznie spekulacje. Niewykluczone, że prawda jest zupełnie inna i Neptune to na przykład jakiś nowy kontroler Steam bądź pozostałości po niezrealizowanym projekcie. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na jakieś oficjalne potwierdzenia.

  1. Steam – oficjalna strona
Konsola od Valve? Gracze spekulują po odnalezieniu nazw w kodzie bety klienta Steam - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej