Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2021, 14:13

autor: Dawid Wanat

Steam Deck będzie miał konkurencję. Konsola Razera oficjalnie zaprezentowana [Aktualizacja]

Do sieci trafiły pierwsze materiały przedstawiające konsolę przenośną Razera. Urządzenie ma być przeznaczone do grania w chmurze i może być konkurencją dla Steam Decka.

Aktualizacja

Przecieki i nieoficjalne informacje bardzo szybko się potwierdziły, bowiem do sieci trafiły pierwsze materiały przedstawiające produkt Razera w pełnej krasie. Testujący zauważali, że choć jest to dopiero prototyp, to raczej urządzeniu będzie dość ciężko zdobyć uznanie wśród szerszej publiki. Jednym argumentem, który mógłby dobrze wpłynąć na losy „maszynki do grania w chmurze” mogłaby być niska cena (zbliżona do Switcha OLED), ale jako że Razer zazwyczaj wysoko ceni swoje produkty, to raczej się na to nie zanosi. Z drugiej strony mocne wsparcie deweloperów i porty pecetowych gier na Androida mogłyby okazać się zbawienne, ale na razie nic nie wskazuje na to, żeby twórcy gier byli zainteresowani przenoszeniem „dużych” produkcji na urządzenia przenośne.

Oryginalna wiadomość

Qualcomm zaprezentował nową platformę mobilną, jaką jest Snapdragon 8 Gen 1. Ma się ona cechować wysoką wydajnością, sprawnością energetyczną oraz jeszcze lepszymi aparatami. Nieco wcześniej nowe chipy mogliśmy obejrzeć na nieoficjalnych zdjęciach. Widniał na nich również produkt, który nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany.

Mowa tutaj o zestawie deweloperskim przenośnej konsoli, który został zaprojektowany przy współpracy Qualcomma oraz Razera. Według plotki konsola ma być oparta na platformie Snapdragon G3x, która powstała specjalnie z myślą o tego typu sprzęcie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że konsola zostanie wyposażona w wyświetlacz OLED z technologią HDR i odświeżaniem 120Hz, kamerkę o rozdzielczości FullHD oraz baterię o pojemności 6000 mAh. Zaoferuje również wsparcie dla standardu 5G, Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, a także wykorzysta technologię haptyczną. Konsola ma też być wyjątkowo ergonomiczna.

Steam Deck będzie miał konkurencję. Konsola Razera oficjalnie zaprezentowana [Aktualizacja] - ilustracja #1
Oto zdjęcie z przecieku zestawu deweloperskiego. Źródło: videocardz

Na podstawie zdjęć z przecieku możemy dojść do wniosku, że konsola reklamowana będzie jako narzędzie do grania w chmurze. Portal VideoCardz odpowiedzialny za wcześniejszy leak nowych układów Snapdragon 8 Gen 1 wspomina o wsparciu dla Xbox Game Cloud czy o streamowaniu z konsoli lub PC.

Na ten moment nie wiemy, czy przenośna konsola zostanie wypuszczona na rynek, czy też pozostanie jedynie devkitem. Interesujące byłoby rzucenie rękawicy innym przenośnym sprzętom tego typu, np. Steam Deckowi. Być może wszystko wyjaśni się podczas drugiego dnia Snapdragon Tech Summit 2021 (to właśnie na tym wydarzeniu miała miejsce oficjalna zapowiedź Snapdragon 8 Gen 1).

Steam Deck będzie miał konkurencję. Konsola Razera oficjalnie zaprezentowana [Aktualizacja] - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.