Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2020, 11:22

autor: Aquma

Stary telewizor powodował awarie Internetu w całej wsi

W brytyjskiej wsi Aberhosan dochodziło do regularnych awarii szerokopasmowego Internetu. Okazało się, że przyczyną był przestarzały telewizor, który emitował sygnał zakłócający działanie sieci.

Stary telewizor powodował awarie Internetu w całej wsi - ilustracja #1
Stary telewizor może sprawiać problemy na więcej niż jeden sposób.

W SKRÓCIE:

  1. w brytyjskiej wsi Aberhosan każdego poranka dochodziło do awarii szerokopasmowego Internetu;
  2. przyczyną był stary telewizor jednego z mieszkańców – włączany codziennie o 7 rano.

Jak opisuje BBC, w brytyjskiej wsi Aberhosan dochodziło do regularnych awarii szerokopasmowego Internetu. Miały one miejsce codziennie o godzinie siódmej rano i sytuacja nie zmieniła się po wymianie okablowania. Gdy eksperci przeanalizowali sprawę dokładniej, okazało się, że przyczyną był przestarzały odbiornik telewizyjny jednego z mieszkańców, który po włączeniu emitował sygnał wpływający na sieć.

Problem udało się wykryć, przechadzając się po miejscowości z tzw. analizatorem widma, który pozwala zobrazować widmo częstotliwości wybranej wielkości fizycznej. Inżynierowie zauważyli, że codziennie, dokładnie o siódmej rano, coś wywołuje we wsi bardzo mocne zaburzenia elektromagnetyczne.

To działo się o siódmej rano, jakby z zegarkiem w ręku. Nasze urządzenie odczytało duże zakłócenia elektromagnetyczne w tej wsi. Okazało się, że o siódmej rano każdego poranka, mieszkaniec włączał swój stary telewizor, który doprowadzał do wyłączenia szerokopasmowego Internetu w całej miejscowości – opisuje Jones, członek zespołu odpowiedzialnego za wykrycie usterki.

Właściciel problematycznego odbiornika podobno był przerażony, gdy dowiedział się, że to jego urządzenie jest przyczyną problemów i obiecał nigdy więcej go nie włączać.

  1. BBC – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.