Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 listopada 2006, 15:48

autor: Jiker

Sony nie wyda łatki usuwającej błąd związany z podłączaniem PS3 do niektórych HDTV

Amerykański oddział koncernu Sony postanowił wyciszyć wszelkie plotki na temat łatki poprawiającej błąd, polegający na skalowaniu niektórych uruchamianych na konsoli PLAYSTATION 3 pozycji do trybu 480p.

Amerykański oddział koncernu Sony postanowił wyciszyć wszelkie plotki na temat wydania łatki poprawiającej błąd, polegający na skalowaniu niektórych uruchamianych na konsoli PLAYSTATION 3 pozycji do trybu 480p.

Kłopoty z rozdzielczościami pojawiają się u osób posiadających telewizory nie obsługujące poprawnie rozdzielczości 720p (m.in. starszych plazm). Gdy podłączymy do takiego urządzenia konsolę PS3 z ustawionym w opcjach trybem wyświetlania obrazu w 1080i, to zamiast przeskalowania jej do 1080i otrzymamy obraz w rozdzielczości 480p.

Pierwsze informacje o poprawce pojawiły się 20 listopada za sprawą redaktorów serwisu GameDaily, którzy postanowili skontaktować się z SCEA. Uzyskali wtedy zapewnienie, że Sony przyjrzy się problemowi, lecz nie obiecuje podjęcia jakichkolwiek kroków, które miałyby go rozwiązać. Z wypowiedzi przedstawiciela firmy wynikało bowiem, że jest to kwestia sprzętowa, polegająca na braku w tychże telewizorach odpowiedniego złącza, wspierającego sygnał 720p.