Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 kwietnia 2020, 09:05

autor: Aquma

Skype - dodano dobrą opcję dla bałaganiarzy

Program Skype otrzymał aktualizację, dzięki której użytkownicy mogą dodać własne tło do rozmów wideo. Opcja jest dostępna wyłącznie w desktopowej wersji aplikacji, z wyłączeniem wydania dla Windowsa 10, które znajdziemy w Microsoft Store.

Skype - dodano dobrą opcję dla bałaganiarzy - ilustracja #1
Skype dostał przydatną funkcję.

W SKRÓCIE:

  1. nowa wersja Skype umożliwia dodanie własnego tła do rozmowy;
  2. opcja jest dostępna w desktopowej wersji programu, z wyłączeniem wydania dla systemu Windows 10, które znajdziemy w Microsoft Store.

Serwis Softpedia donosi, że Microsoft dodał ciekawą funkcję do najnowszej wersji programu Skype. Mamy możliwość ozdobienia wideokonwersacji własnym tłem, co pozwala ukryć wygląd pomieszczenia, w którym się znajdujemy (nie każdy chce chwalić się domem przed współpracownikami) – w dodatku w sposób, który nie jest po prostu nudnym rozmyciem.

Stosowną opcję znajdziecie w ustawieniach w sekcji „Dźwięk i obraz” (detale na poniższym obrazku). Można włączyć ją domyślnie, dzięki czemu będzie aktywna od samego początku korzystania z programu (zostaniemy o to zapytani po uruchomieniu kreatora pozwalającego na dostosowanie także innych parametrów). Jest też opcja dodania tła do trwającej rozmowy – wystarczy kliknąć ikonę trzech kropek i wybrać funkcję „wybierz efekt tła”.

Skype - dodano dobrą opcję dla bałaganiarzy - ilustracja #2
Własne tło w Skype.

Co ciekawe, funkcja pojawiła się wyłącznie w desktopowej wersji Skype dedykowanej systemom operacyjnym Windows, Linux oraz macOS – tej, którą można pobrać ze strony producenta. Nie dotyczy to wydania dla Windows 10, które można ściągnąć z Microsoft Store. To ostatnie na razie umożliwia tylko tradycyjne rozmycie ekranu.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Skype – strona oficjalna