Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 maja 2019, 11:42

Samsung Galaxy Fold wciąż bez nowej daty premiery

Samsung wciąż nie rozprawił się z problemami technicznymi, z którymi boryka się pierwszy składany smartfon tego producenta – model Galaxy Fold. Nadal nie znamy nowej daty premiery urządzenia, a każdy, kto złożył zamówienie przedpremierowe, może jest bez problemu anulować.

Samsung Galaxy Fold wciąż bez nowej daty premiery - ilustracja #1

Problemy związane z niedoróbkami technicznymi pierwszego składanego smartfona Samsunga – modelu Galaxy Fold – zdają się być poważniejsze, niż przypuszczano. Przedstawiciele koreańskiego producenta w wiadomości przesłanej do osób, które zdecydowały się zamówić przedpremierowo to urządzenie, informują, że prace nad poprawą konstrukcji tego sprzętu idą do przodu, ale na ten moment nikt nie jest w stanie podać nowej daty premiery smartfona, który początkowo miał trafić do sklepów 26 kwietnia.

Co więcej, producent umożliwił rezygnację z zamówień przedpremierowych z pełnym zwrotem gotówki – dodatkowo, jeśli Galaxy Fold nie pojawi się na rynku do 31 maja (co wydaje się raczej mało prawdopodobne), to swoje pieniądze odzyskają pozostali klienci, którzy złożyli pre-ordery, za wyjątkiem osób w dalszym ciągu oczekujących na debiut tego składanego smartfona.

Przypomnijmy: premiera Samsunga Galaxy Fold została przesunięta z 26 kwietnia na bliżej nieokreślony termin ze względu na spore problemy techniczne, związane głównie z wyświetlaczem. Recenzenci, którzy uzyskali dostęp do przedpremierowych egzemplarzy, zwrócili uwagę na niewłaściwą pracę zawiasu, co objawiało się uszkodzeniami wyświetlacza, a także problemy ze specjalną folią zabezpieczającą ekran.