Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2015, 11:10

autor: Entelarmer

Raport finansowy Sony - sprzedano prawie 30 milionów PlayStation 4

Firma Sony opublikowała raport finansowy za okres lipiec-wrzesień 2015. Tylko w tym kwartale rozeszły się 4 miliony konsol PlayStation 4, a łączna sprzedaż wyniosła 29,3 miliona egzemplarzy.

Wzorem innych korporacji, firma Sony opublikowała raport finansowy za okres od 1 lipca do 30 września 2015 roku. Koncern zanotował przychód na poziomie 15,8 miliardów dolarów, a zysk netto wyniósł 280 milionów dolarów. Spory udział w osiągnięciu dobrego wyniku finansowego miał sektor gier, w tym przodująca na rynku konsola PlayStation 4. Według doniesień serwisu GamesIndustry czwarta generacja PlayStation miała do końca września sprzedać się grubo powyżej wcześniej ogłoszonych 25 milionów kopii. Raport to potwierdza, gdyż w ciągu 3 miesięcy rozeszło się aż 4 miliony egzemplarzy PlayStation 4. Tym samym najnowsze urządzenie Sony, jak się zdaje, pogłębiło i tak sporą przepaść między nim a konkurencyjnym Xboksem One, osiągając łączną sprzedaż rzędu 29,3 miliona nabytych konsol (od niemal roku Microsoft nie przedstawił danych dotyczących łącznej sprzedaży XONE, natomiast w ostatnim sprawozdaniu nie podano nawet informacji na temat sprzedaży kwartalnej).

Sony ma powody do radości – PlayStation 4 króluje niepodzielnie na rynku. - Raport finansowy Sony - sprzedano prawie 30 milionów PlayStation 4 - wiadomość - 2015-10-29
Sony ma powody do radości – PlayStation 4 króluje niepodzielnie na rynku.

Popyt na PlayStation 4 pociągnął za sobą także zwiększoną sprzedaż oprogramowania, choć tu Sony poskąpiło szczegółów. Spora popularność PS4 w, bądź co bądź, dość spokojnym okresie wakacyjnym przełożyła się na wyraźnie optymistyczne prognozy japońskiego giganta. Firma spodziewa się sprzedania o milion więcej konsol w tym roku niż przewidywała w lipcu (17,5 miliona urządzeń zamiast 16,5 miliona), co wraz ze zmniejszeniem kosztów produkcji ma przełożyć się na znacznie wyższy dochód.