Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2019, 12:10

autor: XxX

PS5 będzie zużywało mniej prądu, Sony przyłącza się do inicjatywy „Playing for the Planet”

Sony dołącza do walki o przyszłość naszej planety i staje się częścią inicjatywy „Playing for the Planet”. Jej celem jest podejmowanie wszelkich możliwych działań, mających na celu m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, poprzez odpowiednie zarządzanie zużyciem energii.

Sony dołącza do inicjatywy „Playing for the Planet”. - PS5 będzie zużywało mniej prądu, Sony przyłącza się do inicjatywy „Playing for the Planet” - wiadomość - 2019-09-23
Sony dołącza do inicjatywy „Playing for the Planet”.

Ostatnio na blogu Sony Interactive Entertainment mogliśmy natknąć się na informację dotyczącą przyłączenia się firmy do inicjatywy „Playing for the Planet”. Partnerstwo zostało ogłoszone na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku przy jednoczesnym zapewnieniu, jakoby kolejna generacja konsol Sony miała być jeszcze bardziej przyjazna środowisku.

Już przy okazji PlayStation 4 podjęto wysiłki mające na celu zmniejszenie zużycia energii. Wykorzystano w tym celu wiele technologii, czego rezultatem było ograniczenie łącznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery do poziomu 16 milionów ton metrycznych dla PS4. Sony zapowiada, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba ta wzrośnie do 29 milionów ton metrycznych, co stanowi roczną emisję niewielkiego kraju.

Na tym jednak się nie skończy. W ramach proekologicznej inicjatywy Sony zamierza również wprowadzić pewną nowość dla konsoli PlayStation 5. Urządzenie ma być wyposażone w możliwość zawieszenia rozgrywki, co znacznie ograniczy pobór energii elektrycznej, który według wstępnych szacunków może osiągnąć poziom około 0,5 W.

Gdyby tylko jeden milion użytkowników włączył tę funkcję, to zaoszczędziłoby to równowartość średniego zużycia energii elektrycznej przez 1000 amerykańskich domów.

Sony zamierza również nieco lepiej zarządzać zasobami z operacyjnego punktu widzenia. Dotyczy to usług związanych z grami, centrów danych itp. Firma planuje również uświadamiać swoich użytkowników, jakie ustawienia powinni stosować, aby możliwie najbardziej ograniczyć zużycie energii.

Społeczność graczy jest zróżnicowana i rozwija się w szybkim tempie. Liderzy branży gier mają niezaprzeczalną szansę zajęcia stanowiska i wsparcia zespołu ONZ ds. środowiska naturalnego poprzez informowanie o znaczeniu ochrony zasobów naturalnych dla przyszłych pokoleń. W PlayStation wierzymy, że gry mają moc inicjowania zmian społecznych poprzez edukowanie ludzi, wzbudzanie emocji i wzbudzanie nadziei. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią „Playing for the Planet” i ogłoszonych zobowiązań. Z niecierpliwością czekamy na to, co branża może wspólnie osiągnąć.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.