Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2019, 11:02

autor: orson_dzi

PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0

Firma Origin PC zaprezentowała sprzęt, który łączy w sobie wydajny komputer do gier, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Platforma wyposażona jest w 64 GB RAM oraz kartę graficzną Nvidia Titan RTX.

Wszystkie gry w jednym miejscu? - PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0 - wiadomość - 2019-07-22
Wszystkie gry w jednym miejscu?

Wiele osób często zastanawia się nad wyborem sprzętu do grania: konsola czy komputer? A jak konsola, to PS4 czy Xbox? A może Nintendo Switch? Firma Origin PC postanowiła ułatwić decyzję wszystkim, którzy mają problem z wyborem i stworzyła ostateczne narzędzie do grania. Big O 2.0 to potwór, w którego wnętrzu znajdziemy PS4 Pro, Xboksa One X, Nintendo Switch oraz komputer z kartą graficzną Nvidia Titan RTX.

Sprzęt idealny?

Jeśli jakiś sprzęt możemy nazwać idealną maszyną do grania, to będzie to właśnie Big O 2.0 stworzony przez Origin PC. Już na starcie wrażenie robi sam sposób umieszczenia wszystkich podzespołów w jednej obudowie formatu Super Tower o wymiarach 60,5 x 24,76 x 62,99 cm. Dodatkowo idealnie obrazuje ona połączenie konsol oraz komputera.

Z jednej strony mamy tutaj typowo konsolową prostotę. Wystarczy podłączyć kabel HDMI do odpowiednio oznaczonego gniazda i monitora lub telewizora, a następnie jednym guzikiem uruchomić urządzenie. Mamy też bardzo prosty dostęp do najważniejszych portów, w tym stację dokującą dla Nintendo Switch (w końcu jest to również konsola przenośna). Z drugiej jak na gamingowy komputer przystało, obudowa jest przezroczysta i otwierana oraz oferuje wszystkie typowo komputerowe porty. Więc jeśli np. ktoś chciałby pogrzebać przy chłodzeniu wodnym, nic nie stoi na przeszkodzie.

Zarządzanie kablami nie jest aż takie trudne. - PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0 - wiadomość - 2019-07-22
Zarządzanie kablami nie jest aż takie trudne.

Specyfikacja Origin Big O 2.0

  1. Procesor: Intel Core i9-9900K,
  2. Płyta główna: MSI MEG Z390 Godlike,
  3. Pamięć RAM: Corsair Dominator Platinum RGB (4x 16 GB),
  4. Karta graficzna: Nvidia Titan RTX,
  5. Dyski: Samsung 970 EVO nME 2x 2TB, 14 TB HDD Seagate Barracuda,

Podczas rozgrywki można się w prosty sposób przełączać pomiędzy dostępnymi urządzeniami. Służy do tego specjalny pilot sterujący sygnałem obrazu, co pozwala w ciągu kilku sekund przełączyć się z Xboksa na PS4 lub komputer.

Big O 2.0, jak nazwa wskazuje, to druga generacja maszyny do grania od firmy Origin. Pierwsza powstała dokładnie 10 lat temu, składała się z komputera oraz Xboksa 360 i kosztowała 17 tys. dolarów. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne na stronie producenta, więc nie możemy załamywać się jego ceną ani dowiedzieć się, jakie akcesoria znajdują się w zestawie. Egzemplarz przygotowany dla kanału Unbox Therapy zawierał dodatkowo pady do wszystkich konsol oraz gamingowe akcesoria komputerowe firmy Corsair – stojak na słuchawki St100, słuchawki Void Pro, mysz M65 RGB Elite, podkładkę MM800 Polaris oraz klawiaturę K95 Platinum.