Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2019, 11:02

autor: orson_dzi

PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0

Firma Origin PC zaprezentowała sprzęt, który łączy w sobie wydajny komputer do gier, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Platforma wyposażona jest w 64 GB RAM oraz kartę graficzną Nvidia Titan RTX.

Wszystkie gry w jednym miejscu? - PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0 - wiadomość - 2019-07-22
Wszystkie gry w jednym miejscu?

Wiele osób często zastanawia się nad wyborem sprzętu do grania: konsola czy komputer? A jak konsola, to PS4 czy Xbox? A może Nintendo Switch? Firma Origin PC postanowiła ułatwić decyzję wszystkim, którzy mają problem z wyborem i stworzyła ostateczne narzędzie do grania. Big O 2.0 to potwór, w którego wnętrzu znajdziemy PS4 Pro, Xboksa One X, Nintendo Switch oraz komputer z kartą graficzną Nvidia Titan RTX.

Sprzęt idealny?

Jeśli jakiś sprzęt możemy nazwać idealną maszyną do grania, to będzie to właśnie Big O 2.0 stworzony przez Origin PC. Już na starcie wrażenie robi sam sposób umieszczenia wszystkich podzespołów w jednej obudowie formatu Super Tower o wymiarach 60,5 x 24,76 x 62,99 cm. Dodatkowo idealnie obrazuje ona połączenie konsol oraz komputera.

Z jednej strony mamy tutaj typowo konsolową prostotę. Wystarczy podłączyć kabel HDMI do odpowiednio oznaczonego gniazda i monitora lub telewizora, a następnie jednym guzikiem uruchomić urządzenie. Mamy też bardzo prosty dostęp do najważniejszych portów, w tym stację dokującą dla Nintendo Switch (w końcu jest to również konsola przenośna). Z drugiej jak na gamingowy komputer przystało, obudowa jest przezroczysta i otwierana oraz oferuje wszystkie typowo komputerowe porty. Więc jeśli np. ktoś chciałby pogrzebać przy chłodzeniu wodnym, nic nie stoi na przeszkodzie.

Zarządzanie kablami nie jest aż takie trudne. - PS4, Xbox One, Switch i PC w jednym - oto Origin Big O 2.0 - wiadomość - 2019-07-22
Zarządzanie kablami nie jest aż takie trudne.

Specyfikacja Origin Big O 2.0

  1. Procesor: Intel Core i9-9900K,
  2. Płyta główna: MSI MEG Z390 Godlike,
  3. Pamięć RAM: Corsair Dominator Platinum RGB (4x 16 GB),
  4. Karta graficzna: Nvidia Titan RTX,
  5. Dyski: Samsung 970 EVO nME 2x 2TB, 14 TB HDD Seagate Barracuda,

Podczas rozgrywki można się w prosty sposób przełączać pomiędzy dostępnymi urządzeniami. Służy do tego specjalny pilot sterujący sygnałem obrazu, co pozwala w ciągu kilku sekund przełączyć się z Xboksa na PS4 lub komputer.

Big O 2.0, jak nazwa wskazuje, to druga generacja maszyny do grania od firmy Origin. Pierwsza powstała dokładnie 10 lat temu, składała się z komputera oraz Xboksa 360 i kosztowała 17 tys. dolarów. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne na stronie producenta, więc nie możemy załamywać się jego ceną ani dowiedzieć się, jakie akcesoria znajdują się w zestawie. Egzemplarz przygotowany dla kanału Unbox Therapy zawierał dodatkowo pady do wszystkich konsol oraz gamingowe akcesoria komputerowe firmy Corsair – stojak na słuchawki St100, słuchawki Void Pro, mysz M65 RGB Elite, podkładkę MM800 Polaris oraz klawiaturę K95 Platinum.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.