Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2019, 10:51

Pół miliona użytkowników Revolut w Polsce

Revolut ma w Polsce przeszło 500 tys. użytkowników. Tylko w zeszłym miesiącu Polacy przeprowadzili w aplikacji transakcje na kwotę ponad miliarda złotych. Program zadebiutował w naszym kraju w marcu 2018 r.

Aplikacja Revolut zyskuje na popularności w naszym kraju. - Pół miliona użytkowników Revolut w Polsce - wiadomość - 2019-07-17
Aplikacja Revolut zyskuje na popularności w naszym kraju.

Portal Wirtualne Media donosi, że brytyjska aplikacja do bankowości cyfrowej Revolut ma w Polsce przeszło pół miliona użytkowników. Program pojawił się na rodzimym rynku w marcu 2018 r., co oznacza, że do osiągnięcia takiego wyniku potrzebne było sześć kwartałów. Tylko w czerwcu za pośrednictwem Revolut dokonano w naszym kraju transakcji na kwotę przekraczającą miliard złotych.

Błyskawiczny wzrost popularności Revolut w Polsce zawdzięczamy naszym użytkownikom i temu, że nas polecają. To im należą się podziękowania. Na początku zeszłego roku było nas 30 tysięcy. Dziś jest nas już pół miliona, ale to dopiero początek. Chcemy by usługi finansowe były tanie, bezpieczne i dostępne. By produkty, zarezerwowane tradycyjnie dla klientów VIP, stały się dostępne dla każdego – powiedział Wirtualnym Mediom Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Przedstawiciel firmy pochwalił się też licznymi sukcesami, które stały się udziałem Revolut w naszym kraju.

Po sześciu kwartałach, udało nam się rozszerzyć dostęp do kategorii kart wielowalutowych w Polsce. Sprawiliśmy, że zakupy online stały się bezpieczne, dzięki kartom wirtualnym ze zmiennym numerem. Nasi użytkownicy lepiej kontrolują swoje wydatki i nie tracą czasu na proste rozliczenia, jak podział rachunku w restauracji. Teraz na cel weźmiemy kolejne usługi finansowe, mają do nich dostęp nieliczni, my otworzymy je dla wszystkich - stwierdził Karol Sadaj.

Aplikacja Revolut pozwala m.in. na dokonywanie bezprowizyjnych opłat za granicą, wykonywanie przelewów krajowych i międzynarodowych (bez marży) oraz wymienianie walut. Dzięki funkcji Donations program ułatwia także wspieranie inicjatyw charytatywnych (w ciągu dwóch tygodni od dania użytkownikom takiej możliwości, wpłacili oni na podobne cele przeszło 250 tys. złotych).

W Wielkiej Brytanii firma działa od lipca 2015 roku i przez cały czas dynamicznie się rozwija. Koncern planuje ekspansję na kolejne rynki: australijski, azjatycki i amerykański. Revolut dokonuje też dużych inwestycji, m.in. w naszym kraju – w Krakowie powstało biuro zatrudniające przeszło 550 pracowników (więcej niż w londyńskiej centrali).

  1. Revolut – strona oficjalna
  2. Revolut – Google Play
  3. Revolut – App Store