Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2021, 08:59

Play kupił UPC Polska za 7 mld złotych

Operator komórkowy Play przejął dostawcę Internetu i telewizji UPC Polska za 7 miliardów złotych.

W SKRÓCIE:
  • Operator sieci komórkowej Play przejął dostawcę internetu i telewizji UPC.
  • Transakcja została wyceniona na 7 miliardów złotych.
  • Nowy właściciel zapowiada inwestycje w UPC.

Spółka P4 (Play), będąca częścią francuskiej Grupy Iliad, za 7 miliardów złotych przejęła UPC Polska, dostawcę internetu i telewizji należącego wcześniej do Liberty Global plc. Umowa została podpisana dzisiaj, a w oficjalnym komunikacie prasowym czytamy:

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce.

– Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Do finalizacji transakcji powinno dojść w pierwszej połowie 2022 roku. Zanim to nastąpi, zakup musi ocenić Komisja Europejska.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami UPC Polska na koniec czerwca 2021 roku dostarczało internet do 3,7 mln gospodarstw domowych.

Play kupił UPC Polska za 7 mld złotych - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.