Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2018, 10:57

autor: Aquma

Październikowa aktualizacja Windows 10 – poprawki dla graczy

Udostępniona właśnie nowa aktualizacja systemu Windows 10 przynosi ze sobą kilka interesujących usprawnień, z których zapewne ucieszą się gracze. Szczególne powody do radości mają posiadacze kart grafiki Nvidia GeForce RTX, którzy czekają na raytracing.

Nowe funkcje systemu Windows 10. - Październikowa aktualizacja Windows 10 – poprawki dla graczy - wiadomość - 2018-10-03
Nowe funkcje systemu Windows 10.

CO NOWEGO DLA GRACZY W WINDOWS 10:

  1. DirextX Raytracing – wsparcie dla nowej technologii obsługiwanej przez karty grafiki z serii Nvidia RTX;
  2. bardziej czytelny i funkcjonalny tryb gry;
  3. zwiększona kontrola nad ustawieniami dźwięku.

Wyczekiwana październikowa aktualizacja Windows 10 trafiła już na serwery Microsoftu i przynosi ze sobą wiele przydatnych poprawek (m.in. uproszczenia w komunikacji pomiędzy komputerem i telefonem czy usprawnienia Outlooka). Powody do radości mają także gracze, a w szczególności ci, którzy zainwestowali w najnowsze karty graficzne Nvidia GeForce RTX. Najważniejszą zmianą jest bowiem aktualizacja DirectX, dzięki której API w końcu obsługuje głośną technologię ray tracingu, wspieraną wyłącznie przez najnowsze układy Zielonych.

Ray tracing w czasie rzeczywistym jest często przedstawiany jako święty graal grafiki i jest kluczowym elementem związanym z dziesięcioleciami marzeń o realizmie w grach. Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym na drodze do realizacji tego marzenia: gracze mają teraz dostęp zarówno do systemu operacyjnego, jak i sprzętu umożliwiającego obsługę ray tracingu w czasie rzeczywistym w grach. Kilka pierwszych tytułów korzystających z Raytracing DirectX jest tuż za rogiem. Jesteśmy blisko zrobienia pierwszego kroku w przyszłość, w której liczy się światło – czytamy w notce opublikowanej przez Microsoft.

Ray tracing w praktyce.
Ray tracing w praktyce.

DirectX Raytracing to jednak nie wszystko. Sporych poprawek doczekał się także tryb gry – obejmują one m.in. bardziej czytelny wygląd oraz uproszczoną integrację z systemem operacyjnym (tryb jest teraz z góry włączony dla każdej gry), dzięki której różnego rodzaju powiadomienia powinny znacznie rzadziej przeszkadzać nam w graniu. Dodatkowo, tzw. Game Bar (pasek kontrolny dający dostęp do rozmaitych funkcji, takich jak m.in. nagrywanie czy robienie screenshotów) jest teraz aplikacją, którą możemy uruchomić z poziomu pulpitu. Microsoft chwali się również, że od dzisiaj tryb gry powinien zapewniać większą wydajność, jednak wiadomo, jak to jest z tego typu zapowiedziami – lepiej zaczekać z otwieraniem butelek szampana. Na koniec mamy jeszcze usprawnione menu umożliwiające modyfikację ustawień audio – oferuje więcej kontroli nad dźwiękiem i nie zmusza nas do opuszczania gry w celu dokonania zmian.

Październikowa aktualizacja Windows 10 jest już dostępna do pobrania w ramach funkcji Windows Update systemu operacyjnego.

  1. Microsoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.