Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 6 grudnia 2019, 14:30

autor: Laty

Opera na Androida wprowadzi tryb ciemny na wszystkich stronach

Od lat użytkownicy smartfonów czekali na możliwość włączenia trybu z ciemnym motywem na wszystkich stronach internetowych. Jedna z najbardziej pożądanych funkcji zostanie wprowadzona do najnowszej wersji Opery na Androida. Główną zaletą ciemnego motywu jest to, że użytkownicy nie męczą tak bardzo swoich oczu podczas korzystania z telefonu w nocy.

Nie tylko ładnie wygląda, ale pozwala zaoszczędzić baterię i nie męczy wzroku. - Opera na Androida wprowadzi tryb ciemny na wszystkich stronach - wiadomość - 2019-12-06
Nie tylko ładnie wygląda, ale pozwala zaoszczędzić baterię i nie męczy wzroku.

Jedną z funkcji prawdopodobnie ostatniej aktualizacji przeglądarki Opery w tym roku jest Dark Mode, który niedługo trafi na smartfony z systemem Android. Choć Opera już wcześniej oferowała możliwość surfowania w przeglądarce z trybem ciemnym, teraz można go w pełni konfigurować, więc każdy będzie mógł dobrać ustawienia według własnych preferencji. Tryb działa na wszystkich stronach internetowych – nawet tych, które nie są przystosowane do ciemnego motywu. Na pierwszy rzut oka jego główną zaletą jest to, że nie męczymy oczu tak bardzo, jak podczas patrzenia w jasny ekran, gdy korzystamy ze smartfona w nocy. Nie jest to jednak jedyny plus. Wiele testów dowodziło już, że tryb ciemny pozwala zaoszczędzić duże zasoby baterii.

Tak prezentują się możliwości personalizacji ciemnego trybu. - Opera na Androida wprowadzi tryb ciemny na wszystkich stronach - wiadomość - 2019-12-06
Tak prezentują się możliwości personalizacji ciemnego trybu.

Użytkownicy będą mogli skonfigurować między innymi intensywność czerni i regulować temperaturę barw. Wszystko to oddzielnie dla paska wyszukiwania, klawiatury i oczywiście samej strony internetowej. Aktualizacja Opery została stworzona przede wszystkim z myślą o nadchodzących miesiącach zimowych.

Przy zaledwie kilku słonecznych godzinach w ciągu dnia zauważyliśmy, że większość automatycznych ustawień jasności w urządzeniach nie jest wystarczająco ciemna i często zakłóca rytm dobowy użytkownika. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem z pomocą naszej przeglądarki. Dodatkowo ta wersja Opery pozwoli ograniczyć emisję niebieskiego światła – mówi Stefan Stjernenlund, odpowiedzialny za marketing Opery na Androida.

Opera rozpieszcza użytkowników Androida, dając im coraz więcej nowych funkcji – w marcu otrzymali oni możliwość korzystania z VPN’a z 256-bitowym szyfrowaniem. Niestety wersja Touch – przeznaczona na iOS jest daleko w tyle, więc nic nie wiemy na temat planów wprowadzenia Dark Mode na smartfony od Apple.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.