Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 kwietnia 2020, 10:51

Nvidia zapowiada prezentację i teasuje karty Ampere

Firma Nvidia poinformowała, że w maju wyemituje prezentację przygotowaną z okazji GTC 2020. Wiele wskazuje na to, że wtedy ujawnione zostaną pierwsze karty oparte na architekturze Ampere.

Nvidia zapowiada prezentację i teasuje karty Ampere - ilustracja #1
Prezentacja zostanie udostępniona na kanale YouTube firmy.

Od kilku miesięcy jesteśmy raczeni przeciekami na temat nowych kart graficznych firmy Nvidia, opartych na architekturze Ampere. Wydaje się, że właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy mogą wreszcie zostać zapowiedziane pierwsze produkty bazujące na tej technologii.

Nvidia ogłosiła, że 14 maja tego roku wyemituje prezentację z przemową prezesa Jensena Huanga, przygotowaną z okazji GTC 2020 (GPU Technology Conference 2020). Dotyczyć ma ona m.in. sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, robotyki i grafiki. W notce prasowej nie są wprost wymienione karty graficzne, ale wykorzystano w niej zwrot „Get Amped”. Drugie z tych słów z jakiegoś powodu napisane zostało z dużej litery i najpewniej w ten sposób firma teasuje ujawnienie produktów bazujących na architekturze Ampere.

Należy tutaj zastrzec, że jeśli Nvidia naprawdę zapowie 14 maja nowe produkty, to najpewniej będą to tylko karty do zastosowań profesjonalnych, z rodzin Tesla czy Quadro. Takie modele i tak powiedzą nam jednak sporo o tym, czego możemy się spodziewać po wariantach dla graczy.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia