Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2019, 12:28

autor: Aquma

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Super trafił do bazy EEC

W bazie EEC – Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej – pojawił się nowy produkt Nvidii. Jego oznaczenie sugeruje, że chodzi o kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti Super.

Nvidia wprowadzi na rynek nowe modele z linii GeForce RTX. - Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Super trafił do bazy EEC - wiadomość - 2019-06-13
Nvidia wprowadzi na rynek nowe modele z linii GeForce RTX.

Wygląda na to, że firma Nvidia faktycznie planuje wypuścić na rynek odświeżone wersje kart GeForce RTX, o których plotkuje się od pewnego czasu. Portal PCLab donosi, że pierwszy model tego typu pojawił się w bazie danych EEC (pod tym skrótem kryje się Euroasian Economic Commission, czyli Euroazjatycka Wspólnota Gospodarcza), która w przeszłości bywała nieocenionym źródłem informacji w podobnych przypadkach.

Omawiany wpis w bazie EEC. Źródło PCLab (oryginalnie EEC).
Omawiany wpis w bazie EEC. Źródło PCLab (oryginalnie EEC).

Kluczową informacją na powyższym obrazku jest oznaczenie PG151 – na pierwszy rzut oka niewiele nam mówi, ale warto pamiętać, że standardowy GeForce RTX 2080Ti był opisywany kodem PG150. Redaktorzy PCLab wskazują też, że w sieci pojawiają się plotki o numerze kodowym PG181, który, analogicznie, może odnosić się do modelu GeForce RTX 2080 Super (RTX 2080 posiada w bazie EEC oznaczenie PG180).

Na razie nie mamy żadnych konkretów na temat specyfikacji nowych kart „zielonych” - możemy kierować się jedynie informacjami z przecieków, które niekoniecznie są warte zaufania. Nie wiemy też, kiedy układy trafią na rynek, choć dość oczywistym wyborem wydaje się być w tym przypadku lipiec tego roku. Dzięki temu nowe produkty Nvidii stanowiłyby odpowiedź na pojawienie się na rynku GPU z rodziny AMD Navi, czyli Radeonów RX 5700 i 5700 XT.

  1. Nvidia – strona oficjalna