Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 maja 2014, 06:00

autor: Adrian Werner

Nowe sterowniki AMD znacznie zwiększają wydajność w Watch_Dogs

Koncern AMD opublikował nowe sterowniki beta do kart graficznych Radeon oznaczone jako Catalyst 14.6. Mają one zapewnić poprawę wydajności na poziomie 25-28% w grach Watch Dogs, Thief i Murdered: Soul Suspect.

Watch Dogs to bardzo wymagająca gra, więc posiadaczom Radeonów przydadzą się nowe sterowniki. - Nowe sterowniki od AMD/ATI (Catalyst 14.6) z potężnym skokiem wydajności dla Watch_Dog - wiadomość - 2014-05-27
Watch Dogs to bardzo wymagająca gra, więc posiadaczom Radeonów przydadzą się nowe sterowniki.

Firma AMD udostępniła nowe sterowniki beta do kart graficznych Radeon. „Drivery” AMD Catalyst w wersji 14.6 opublikowano specjalnie z okazji premiery gry Watch Dogs i mają one zapewnić skok wydajności w tym tytule na poziomie 25-28% w przypadku pojedynczego układu. Podobnie poprawiona została optymalizacja względem Thief i Murdered: Soul Suspect. Poza tym zaimplementowano odpowiednie profile pozwalające na bezproblemową zabawę w trybie CrossFire. Te optymalizacje nie są jedynym, co przynoszą te sterowniki. Aktualizują one również technologię Mantle, dodając wparcie dla nowego Thiefa i zapewniając kompatybilność z laptopami wyposażonymi w system Enduro.

AMD Catalyst 14.6 przynosi również potężne poprawki Eyefinity, czyli rozwiązania pozwalającego na granie przy wykorzystaniu kilku monitorów. Najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną zmianą jest dodanie wsparcia dla wyświetlania obrazu jednocześnie na ekranach o różnych rozdzielczościach.

Sterowniki są przeznaczone dla kart graficznych Radeon z serii HD 5000, HD 6000, HD 7000, HD 8000 oraz R5, R7 i R9 zamontowanych w pecetach z systemami operacyjnymi Windows 7, Windows 8.1, zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej. Porzucono natomiast wsparcie dla Windows 8, więc jeśli nie zainstalowaliście jeszcze darmowej aktualizacji do 8.1, to AMD Catalyst 14.6 może być dobrym powodem, aby to naprawić.

  1. Pobierz sterowniki AMD Catalyst 14.6
  2. Oficjalna strona internetowa firmy AMD