futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2019, 11:05

Mudita Pure - telefon od współzałożyciela CD Projekt RED stawia na minimalizm

Założona przez Michała Kicińskiego (współtwórcę CD Projektu i CD Projektu RED) firma Mudita opracowuje minimalistyczny telefon, zawierający jedynie najbardziej podstawowe funkcje i dbający o zdrowie użytkownika. Na Kickstarterze wystartowała zbiórka na ten projekt.

Macie dość smartfonów i Waszym zdaniem telefony powinny służyć przede wszystkim do dzwonienia? Jeśli tak, to polska firma Mudita Michała Kicińskiego, który był jedną z osób kładących fundamenty pod dzisiejszy sukces CD Projektu i CD Projektu RED, ma projekt specjalnie dla Was. Otóż opracowuje ona minimalistyczny aparat komórkowy Mudita Pure przeznaczony dla osób chcących zdystansować się od wszechobecnej cyfryzacji i bardziej zadbać o swoje zdrowie. Cytując słowa Kicińskiego:

Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią.

Jesteśmy przekonani, że Mudita Pure może być używany na przykład jako drugi telefon, pomagający nam wieczorami, w weekendy lub święta w odłączaniu się od sieci, aby w spokoju spędzić czas z najbliższymi.

Telefon Mudita Pure powinien przypaść do gustu fanom minimalizmu. - Mudita Pure - telefon od współzałożyciela CD Projekt RED stawia ma minimalizm - wiadomość - 2019-09-25
Telefon Mudita Pure powinien przypaść do gustu fanom minimalizmu.

Jakimi elementami będzie mógł zatem pochwalić się telefon Mudita Pure? Przede wszystkim otrzyma on 2,84-calowy wyświetlacz typu E Ink o rozdzielczości 600x480 i gęstości PPI 270, obsługujący 16 odcieni szarości. Ma on zaoferować duży komfort czytania i nie obciążać wzroku. Ponadto ograniczy on emisję niebieskiego światła, co powinno zapewnić spokojny sen. O zdrowie ma również zadbać antena o bardzo niskim współczynniku absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) na poziomie poniżej 0,08 W/kg. Ponadto aparat zostanie wyposażony w trwałą baterię (trzymającą nawet 14 dni w trybie czuwania), mocny głośnik Harman o mocy 1W, timer do medytacji oraz opcje udostępniania i korzystania z Internetu za pomocą kabla USB-C podłączonego do laptopa lub komputera stacjonarnego. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie nie będzie posiadało przeglądarki internetowej. Całość ma działać na autorskim, szybkim i zapewniającym prywatność oraz bezpieczeństwo systemie operacyjnym MuditaOS.

Co także istotne, Mudita Pure to w pełni europejski projekt. Oznacza to, że telefon zostanie opracowany i w całości wyprodukowany na Starym Kontynencie z poszanowaniem przepisów społecznych oraz środowiskowych.

Według słów twórców, Muditę Pure zaprojektowano zgodnie z estetyką ZEN i naturą. - Mudita Pure - telefon od współzałożyciela CD Projekt RED stawia ma minimalizm - wiadomość - 2019-09-25
Według słów twórców, Muditę Pure zaprojektowano zgodnie z estetyką ZEN i naturą.

Muditę Pure wstępnie wyceniono na 369 dolarów (około 1471 złotych). Osoby, które zdecydują się na wsparcie projektu w serwisie Kickstarter otrzymają stosowne zniżki. Warto zauważyć, że zbiórka cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Do jej końca zostało jeszcze 29 dni, a cel minimalny wynoszący 100 tysięcy dolarów już dawno został osiągnięty. Jak na razie 598 osób wpłaciło łącznie 156 517 dolarów.

  1. Oficjalna strona firmy Mudita

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej