Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 24 września 2019, 13:46

autor: XxX

Microsoft stawia na neutralność klimatyczną, Xbox będzie ekologiczny

Microsoft dołącza do walki o lepszą przyszłość naszej planety i staje się częścią inicjatywy „Playing for the Planet”. Dodatkowo firma zapowiada stworzenie pierwszych konsol całkowicie neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Microsoft zamierza walczyć o lepsze jutro naszej planety. - Microsoft stawia na neutralność klimatyczną, Xbox będzie ekologiczny - wiadomość - 2019-09-25
Microsoft zamierza walczyć o lepsze jutro naszej planety.

Microsoft dołącza do innych dużych marek walczących o lepsze jutro dla naszej planety. Firma zobowiązała się podjąć dodatkowe działania, mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Powołano do życia m.in. pilotażowy program wyprodukowania 825 000 egzemplarzy konsol neutralnych pod względem emisji CO2. Będą to pierwsze tego typu urządzenia na świecie.

W informacji na blogu producenta czytamy:

Działalność biznesowa Microsoftu funkcjonuje w systemie carbon neutral od 2012 roku. Dziś rozpoczynamy podróż polegającą na rozszerzeniu tego zakresu na nasze produkty i urządzenia tworząc 825 000 egzemplarzy konsol Xbox, które będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Będą to pierwsze takie konsole do gier.

Niestety na razie nie wiemy, której generacji urządzeń dotyczy informacja. Może równie dobrze chodzić o nadchodzącą Xbox Scarlet, jak i Xbox One czy Xbox One X.

To jednak nie wszystko. Producent zamierza również skupić się na zmniejszeniu emisji CO2 w swoim łańcuchu dostaw o co najmniej 30% do 2030 roku. Microsoft chce iść jeszcze dalej i zrobić dla środowiska więcej, niż ustalono na szczycie klimatycznym ONZ.

Na razie nie wiadomo, które konsole będą całkowicie neutralne pod kątem emisji CO2 do atmosfery / źródło: Microsoft. - Microsoft stawia na neutralność klimatyczną, Xbox będzie ekologiczny - wiadomość - 2019-09-25
Na razie nie wiadomo, które konsole będą całkowicie neutralne pod kątem emisji CO2 do atmosfery / źródło: Microsoft.

Warto również wspomnieć o inicjatywie „Playing for the Planet”, do której dołączyło 21 firm, w tym Microsoft. Według zapowiedzi wszyscy ci producenci zamierzają m.in. zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 30 milionów ton do 2030 roku, posadzić miliony drzew, lepiej zarządzać energią przy projektowaniu gier oraz zastosować lepsze rozwiązania dla pakowania produktów oraz ponownego przetwarzania użytych w tym celu materiałów.

Wszystkie te informacje są rezultatem listu otwartego, który został opublikowany przez pracowników Microsoftu w zeszłym tygodniu. Żądali oni więcej proekologicznych działań ze strony firmy oraz wezwali do anulowania umów z przedsiębiorstwami produkującymi paliwa kopalne.

Branża gier komputerowych w znacznym stopniu przyczynia się do pogłębiania zmian klimatycznych na świecie. Ostatni raport wykazał, że same tylko konsole rocznie emitują do atmosfery taką samą ilość CO2, jak 2,3 mln samochodów – czyli aż 12 milionów ton. Inny raport sprzed kilku dobrych lat wykazał, że branża gamingowa odpowiedzialna jest za emisję łącznie 2% całego CO2 wytwarzanego przez człowieka na Ziemi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.