Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2021, 12:07

Microsoft prezentuje przyszłość kontaktów międzyludzkich; na odległość

Microsoft Mesh to platforma, która może odmienić kontakty międzyludzkie. Na Microsoft Ignite zobaczyliśmy wizję, dzięki której praca zdalna stanie się jeszcze prostsza, a my stracimy kolejny powód do wychodzenia z domu.

Alex Kipman, odpowiedzialny w Microsofcie m.in. za Kinecta czy HoloLens, pokazał na imprezie Microsoft Ignite nową platformę mieszanej rzeczywistości (MR) – Microsoft Mesh. Ma ona wynieść telekonferencje na nowy poziom i przybliżyć je do spotkań twarzą w twarz.

Platforma umożliwi nie tylko interakcję fotorealistycznych hologramów, ale też wspólną pracę nad zaawansowanymi modelami 3D. Jedną z zalet rozwiązania ma być dostępność na wielu urządzeniach – tabletach, smartfonach, PC oraz goglach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR).

Jak podaje Microsoft, początkowo będziemy reprezentowani przez awatary, jednak w przyszłości każdy użytkownik będzie mógł dokonać „holoportacji” i pokazać się innym w formie realistycznego i naturalnie zachowującego się hologramu. Microsoft Mesh wykorzystuje infrastrukturę Azure, co zdaniem twórców ma zapewnić zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa spotkań, jak i ogromne możliwości wykorzystania platformy.

Teraz pozostaje nam czekać na swój hologram, a potem możemy już wygodnie rozsiąść się na kanapie i przeglądać newsy na ulubionym portalu, potakując co jakiś czas na kolejnym nudnym spotkaniu.

  1. Oficjalna strona Microsoft Mesh
  2. Oficjalna strona Microsoft Ignite
Microsoft prezentuje przyszłość kontaktów międzyludzkich; na odległość - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.