futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2021, 12:07

Microsoft prezentuje przyszłość kontaktów międzyludzkich; na odległość

Microsoft Mesh to platforma, która może odmienić kontakty międzyludzkie. Na Microsoft Ignite zobaczyliśmy wizję, dzięki której praca zdalna stanie się jeszcze prostsza, a my stracimy kolejny powód do wychodzenia z domu.

Alex Kipman, odpowiedzialny w Microsofcie m.in. za Kinecta czy HoloLens, pokazał na imprezie Microsoft Ignite nową platformę mieszanej rzeczywistości (MR) – Microsoft Mesh. Ma ona wynieść telekonferencje na nowy poziom i przybliżyć je do spotkań twarzą w twarz.

Platforma umożliwi nie tylko interakcję fotorealistycznych hologramów, ale też wspólną pracę nad zaawansowanymi modelami 3D. Jedną z zalet rozwiązania ma być dostępność na wielu urządzeniach – tabletach, smartfonach, PC oraz goglach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR).

Jak podaje Microsoft, początkowo będziemy reprezentowani przez awatary, jednak w przyszłości każdy użytkownik będzie mógł dokonać „holoportacji” i pokazać się innym w formie realistycznego i naturalnie zachowującego się hologramu. Microsoft Mesh wykorzystuje infrastrukturę Azure, co zdaniem twórców ma zapewnić zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa spotkań, jak i ogromne możliwości wykorzystania platformy.

Teraz pozostaje nam czekać na swój hologram, a potem możemy już wygodnie rozsiąść się na kanapie i przeglądać newsy na ulubionym portalu, potakując co jakiś czas na kolejnym nudnym spotkaniu.

  1. Oficjalna strona Microsoft Mesh
  2. Oficjalna strona Microsoft Ignite

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej