Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 marca 2012, 12:28

autor: Adrian Werner

Konsola przenośna NeoGeo X w Europie latem tego roku

Potwierdziły się plotki sprzed kilku miesięcy na temat konsoli przenośnej z grami studia SNK Playmore. Urządzenie zadebiutuje w Wielkiej Brytanii latem tego roku.

Konsola przenośna NeoGeo X w Europie latem tego roku - ilustracja #1

W styczniu tego roku pisaliśmy o nowej konsoli przenośnej Neo Geo Portable Device, dzięki której każdy będzie mógł nosić w kieszeni klasyki studia SNK Playmore. Po ujawnieniu tego urządzenia pojawiło się wiele opinii, że jest to fałszywka albo nieoficjalna chińska podróbka. Teraz wiemy już jednak, że w rzeczywistości jest inaczej. Brytyjska firma Blaze poinformowała bowiem właśnie, że zawarła kontrakt z SNK, na mocy którego będzie dystrybuowała NeoGeo X (bo taka nazwę wybrano w Europie) na terenie Wielkiej Brytanii. Sprzedaż ruszy latem tego roku.

Konsolka posiadać ma 3,5 calowy ekran, baterię o pojemności 2200 mAh, dwa gigabajty wewnętrznej pamięci oraz slot na karty SD. Ceny urządzenia jeszcze nie ustalono. Nabywcy będą mogli cieszyć się zainstalowanymi fabrycznie dwudziestoma klasykami z automatów Neo Geo w wersjach anglojęzycznych.

Oto lista gier, w które będziemy mogli zagrać w momencie debiutu NeoGeo X:

 1. Art of Fighting
 2. Baseball Stars
 3. Cyber Lip
 4. Fatal Fury
 5. Fatal Fury Special
 6. Football Frenzy
 7. King of the Monsters
 8. Last Resort
 9. League Bowling
 10. Magician Lord
 11. Metal Slug
 12. Mutation Nation
 13. Nam 1975
 14. Samurai Shodown
 15. Sengoku
 16. Super Sidekicks
 17. The King of Fighters ‘94
 18. The Ultimate 11
 19. Top Players Golf
 20. World Heroes

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie można dokupywać dodatkowe tytuły.

Konsola przenośna NeoGeo X w Europie latem tego roku - ilustracja #2 Warto przy okazji przypomnieć, że nie będzie to pierwsze konsola przenośna z logiem SNK. W 1998 roku na rynku japońskim zadebiutowało Neo Geo Pocket, a rok później firma wypuściła kolorową wersję konsolki. Żadne z tych urządzeń nie zdobyło jednak dużej popularności. W Europie Neo Geo Pocket Color zostało wycofane ze sprzedaży już w 2000 r. Konsolka najdłużej trzymała się w Kraju Kwitnącej Wiśni. W chwili zaprzestania produkcji (2001 r.) łączna sprzedaż wynosiła 2 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.