Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 stycznia 2006, 12:23

autor: Elrond

Konferencja Sony dotycząca PlayStation 3

Wiele osób do tej pory nie może wybaczyć firmie Sony, iż na zeszłorocznych targach E3 zamiast dem odpalonych na PS3 zaprezentowała filmy stworzone na zupełnie innym sprzęcie. Co więcej, jak już powszechnie wiadomo, konsola PS3 w owym czasie jeszcze nie istniała, a usiłowano nam wmówić co innego. Jednak już niedługo będzie można obejrzeć ją z bliska i w działaniu.

Wiele osób do tej pory nie może wybaczyć firmie Sony, iż na zeszłorocznych targach E3 zamiast dem odpalonych na PS3 zaprezentowała filmy stworzone na zupełnie innym sprzęcie. Co więcej, jak już powszechnie wiadomo, konsola PS3 w owym czasie jeszcze nie istniała, a usiłowano nam wmówić co innego. Jednak już niedługo będzie można obejrzeć ją z bliska i w działaniu. Niestety, przywilej ten Sony zarezerwowała wyłącznie dla developerów gier.

Pokaz konsoli PlayStation 3 odbędzie się na konferencji organizowanej przez Sony w Londynie w dniach 1-2 marca. Co więcej, konferencja ta jest dedykowana wyłącznie PS3, a obecni na niej developerzy zostaną zasypani informacjami o każdym aspekcie nowego dziecka firmy. Na serii prezentacji będzie można usłyszeć m.in. o procesorze Cell oraz systemie operacyjnym PS3, grafice, audio, funkcjonalnościach sieciowych oraz zapoznać się z wynikami testów badających wydajność konsoli.

Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będą pokazy PS3 w praktyce, w których swoje prace zaprezentują m.in. firmy Ageia czy Havok oraz Epic z demonstracją silnika Unreal 3. Po wszystkim uczestnicy konferencji rozkoszując się bezalkoholowymi napojami podzielą się swoimi spostrzeżeniami i wymienią uwagi na temat konsoli. Mamy nadzieję, iż wyniki tych rozmów pojawia się już niedługo w sieci, z czego nie omieszkamy skorzystać i zamieścić je na łamach naszego serwisu.