Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2015, 14:56

autor: Bard

Kieszonkowa wersja Steam Machine z datą przedsprzedaży i ceną

Przenośna konsola SMACH Zero, wcześniej znana jako SteamBoy, trafi do przedsprzedaży 10 listopada. Znana już jest cena urządzenia, chociaż do sklepów trafi ono dopiero pod koniec 2016 roku.

SMACH Zero to nowa nazwa przenośnej konsoli z systemem SteamOS, którą przedstawiano początkowo jako SteamBoy. Twórcy sprzętu ogłosili na targach gamescom, że SMACH Zero trafi do przedsprzedaży 10 listopada tego roku.

SMACH Zero to nowa nazwa konsoli SteamBoy. - Kieszonkowa wersja Steam Machine z datą przedsprzedaży i ceną - wiadomość - 2015-08-10
SMACH Zero to nowa nazwa konsoli SteamBoy.

Za 299 dolarów (czyli około 1162 złote) w przedsprzedaży SMACH Zero będzie oferował czterordzeniowy procesor firmy AMD, układ graficzny z rodziny AMD Radeon, 4 GB RAM-u, wbudowaną pamięć 32 GB oraz ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 720p. Warto zaznaczyć, że to cena bez uwzględnienia podatku VAT.

Mimo wczesnych zapowiedzi, że sprzęt będzie gotowy w tym roku, twórcy poinformowali, że konsola ukaże się dopiero pod koniec 2016 roku. SMACH Zero ma zapewnić dostęp do większości gier ze sklepu Steam dosłownie wszędzie.

O SteamBoyu pisaliśmy w czerwcu. Jak wspominaliśmy, dostęp do sieci będzie umożliwiony poprzez sieć Wi-Fi oraz 3G, a w wersji PRO także 4G. Nie wiemy, czy obie wersje dostępne będą w przedsprzedaży i tak właściwie – czym się różnią, oprócz wspomnianej sieci 4G. Ponadto nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała żywotność baterii – pewnych informacji jest na razie niewiele. Brakuje też danych na temat tego, czy cena podana przez producenta odnosi się do wersji standardowej, czy też do PRO.

Według portalu DualShockers, SMACH Zero będzie w stanie odpalić między innymi takie gry jak Half-Life 2, Civilization V czy Dota 2. Na konsoli będzie można także zagrać w Bioshock Infinite, Tropico 5 albo Cities: Skylines. W chwili premiery urządzenie ma oferować ponad 1000 tytułów.