Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2017, 18:30

autor: Ender

Karta GeForce GTX 1070 Ti zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Firma Nvidia potwierdziła, że jej najnowsza karta graficzna GeForce GTX 1070 Ti, zbudowana na podstawie architektury Pascal, zadebiutuje w sprzedaży w przyszłym tygodniu. Pod względem mocy układ będzie plasował się pomiędzy kartami GeForce GTX 1080 oraz 1070.

Nvidia poinformowała, że 2 listopada będzie miała miejsce globalna premiera najnowszej karty graficznej GeForce GTX 1070 Ti, która korzysta z architektury Pascal. Pod względem możliwości oraz mocy urządzenie pozycjonowane jest przez producenta pomiędzy dostępnymi kartami GeForce GTX 1080 oraz GeForce GTX 1070. Na oficjalnej stronie Nvidii możemy złożyć zamówienie przedpremierowe na model referencyjny karty, którego sugerowana cena wynosi 2049 złotych. W niedługim czasie do sprzedaży trafią także modele karty wykonane przez czołowych producentów, a więc firmy takie jak ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY oraz Zotac.

Poza modelem referencyjnym do sklepów trafią też karty wyprodukowane przez czołowych partnerów Nvidii - Karta GeForce GTX 1070 Ti zadebiutuje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2017-10-26
Poza modelem referencyjnym do sklepów trafią też karty wyprodukowane przez czołowych partnerów Nvidii

Karta GeForce GTX 1070 Ti wyposażona jest w 2432 rdzenie CUDA oraz 8 GB pamięci, która działa z szybkością 8 Gb/s. Nvidia zapewnia, że układ został zaprojektowany z myślą o zwiększaniu jego wydajności w zależności od potrzeb gracza. Większość wersji kart ma być więc sprzedawana z rozbudowanym i wydajnym systemem chłodzenia ułatwiającym podkręcanie GPU.

  1. Oficjalna strona karty GeForce GTX 1070 Ti