Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 czerwca 2019, 11:05

autor: AlexB

IKEA przygotowała ofertę gadżetów dla graczy, z myślą o ich komforcie

W 2020 roku w ofercie sieci IKEA pojawią się produkty z serii UPPKOPPLA. Będą to spersonalizowane gadżety przeznaczone dla graczy, mające poprawić komfort zabawy w różnych tytułach.

Liczba graczy z roku na rok rośnie. Wielu z nich stale szuka sposobów, by poprawić doświadczenia związane z obcowaniem z różnymi produkcjami. Tutaj z pomocą przychodzi znana szwedzka sieć sklepów meblowych i dekoracyjnych IKEA. Nawiązała ona współpracę z firmami UNYQ (zajmującą się drukowaniem 3D spersonalizowanych protez czy aparatów dla osób cierpiących na przykład na skoliozę, wykorzystując przy tym zaawansowaną technologię skanowania ciała), a także Area Academy (opracowującą struktury, programy i kursy związane z e-sportem) i stworzyła prototypy linii produktów gamingowych UPPKOPPLA. Zostały one zaprezentowane wraz ze specjalną aplikacją do zbierania informacji biometrycznych podczas corocznej konferencji projektowej IKEI. Gadżety mają pojawić w sprzedaży w 2020 roku. Jak podaje serwis Engadget, będzie można je kupić jedynie przez Internet.

IKEA wychodzi naprzeciw potrzebom graczy. / Źródło: f7city.pl - IKEA przygotowała ofertę gadżetów dla graczy, z myślą o ich komforcie - wiadomość - 2019-06-05
IKEA wychodzi naprzeciw potrzebom graczy. / Źródło: f7city.pl

Na razie wiemy o trzech produktach należących do linii UPPKOPPLA. Pierwszym z nich jest specjalna podpórka nadgarstka, która ma za zadanie poprawić komfort podczas korzystania z myszki i klawiatury oraz zapobiec przeciążaniu tej części ręki. Stworzymy ją z wykorzystaniem swojego smartfona, który przeskanuje naszą dłoń i odpowiednio dostosuje gadżet. Drugim produktem są nakładki na klawisze, mające zapobiec ślizganiu się palców, a trzecim uchwyt na kabel myszki, według zamysłu znacznie zwiększający precyzję ruchów.

Celem IKEI jest zróżnicowanie oferty oraz wprowadzenie pod strzechy artykułów dla graczy o jakości, na którą do tej pory mogli pozwolić sobie jedynie profesjonaliści. Cytując Michaela Nikolica, dyrektora kreatywnego w szwedzkim oddziale IKEI.

To ekscytująca szansa na stworzenie produktów, które mogą być dostosowywane pod osoby o szczególnych potrzebach. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wprowadzenia spersonalizowanych linii artykułów dla większej liczby grup ludzi.

Dodatkowo doświadczenie zebrane podczas produkcji tego typu gadżetów może pomóc w odkryciu nowych rozwiązań mających ulżyć ludziom niepełnosprawnym oraz posiadającym różne obciążenia fizyczne. Jeśli faktycznie tak się stanie, to pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie tego projektu.

  1. Oficjalna strona firmy IKEA