Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 stycznia 2019, 11:23

autor: ElMundo

Facebook testuje nocny motyw Messengera

Facebook Messenger to aktualnie jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie. Niebawem najprawdopodobniej wzbogaci się ona o nową, bardzo przydatną nowość – tryb nocny.

Implementacja trybu nocnego to ostatnimi czasy często spotykane rozwiązanie wśród twórców aplikacji mobilnych. To bowiem nie tylko możliwość wygodniejszej obsługi programów na Androida i iOS w ciemnościach, ale także szansa na zredukowanie zużycia baterii, co w przypadku urządzeń mobilnych jest kwestią absolutnie priorytetową.

Facebook testuje nocny motyw Messengera - ilustracja #1

Teraz nad takim rozwiązaniem pracuje Facebook, który w kilku krajach rozpoczął testy ciemnej skórki Messengera, a więc jednego z najpopularniejszych mobilnych komunikatorów. Rozwiązanie to można uruchomić w zakładce „Ja”, choć nakładka na razie nie została zaoferowana polskim odbiorcom – nie wiemy także, które państwa zyskały dostęp do tej opcji.

Na razie z trybu nocnego można skorzystać tylko w wersji próbnej – po jego uruchomieniu pojawia się komunikat mówiący o tym, że rozwiązanie to znajduje się w fazie testowej. Na screenach udostępnionych w sieci widać, że nakładka nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna – w kilku miejscach pojawiają się białe plamy, więc deweloperzy muszą wykonać jeszcze kilka ostatecznych szlifów. Wygląda jednak na to, że oficjalne pojawienie się trybu nocnego to już kwestia najwyżej kilku tygodni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.