Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2006, 15:03

autor: Jiker

Electronic Arts wspiera Nintendo Revolution

Reggie Fils-Aime, wice-prezydent od spraw marketingu i sprzedaży w Nintendo of America, zapowiedział, iż jeden z współczesnych gigantów elektronicznej rozrywki, koncern Eletronic Arts, zdecydował się poprzeć działania Nintendo i rozpocząć współpracę polegającą na produkcji gier na Nintendo Revolution.

Od dawna wiadomo, że sukces danej konsoli związany jest w ogromnym stopniu od wsparcia, jakie zaoferują jej producenci third party. Firma Nintendo już raz popełniła błąd w tej kwestii (w przypadku GameCube’a) i obiecuje, że taka sytuacja już się więcej nie powtórzy. Reggie Fils-Aime, wice-prezydent od spraw marketingu i sprzedaży w Nintendo of America, zapowiedział, iż jeden z współczesnych gigantów elektronicznej rozrywki, koncern Eletronic Arts, zdecydował się poprzeć działania Nintendo i rozpocząć współpracę polegającą na produkcji gier na Nintendo Revolution.

Przekazanie powyższej informacji dziennikarzom miało miejsce podczas XXXIII dorocznej konferencji organizowanej przez firmę finansową UBS w Nowym Jorku. Co prawda koncern EA nie zapowiedział chwilowo żadnej gry przygotowywanej z myślą o Nintendo Revolution, jednakże pracownicy posiadają odpowiedni sprzęt (developers kits w wersji alpha) oraz oprogramowanie, z którego działaniem już się zapoznają. Pierwsze wersje gier mają zostać zaprezentowane światu na targach E3 2006, które odbędą się w maju w Los Angeles.