Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2021, 15:33

Na Amazonie zapłacimy w bitcoinach? Kurs już rośnie

Możliwe, że już niedługo Amazon zaakceptuje płatności w bitcoinach oraz innych kryptowalutach. Firma ma też podobno plany co do wprowadzenia na rynek własnego środka płatniczego tego typu.

W SKRÓCIE:
  • Według informatorów City A.M., Amazon ma umożliwić dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut jeszcze w tym roku.
  • W roku 2022 firma ma zaprezentować swoją własną wirtualną walutę.
  • Informacje te może potwierdzać jedna z ofert pracy opublikowanych przez korporację.

Internet obiegła właśnie wieść, która może być bardzo dobra dla osób inwestujących w kryptowaluty. Według informatora portalu City A.M., Amazon planuje umożliwić klientom dokonywanie płatności za ich pomocą. Firma miałaby zezwolić na to jeszcze w tym roku, zaczynając od popularnego bitcoina. W dalszej perspektywie korporacja ma pozwolić również na użycie innych kryptowalut, takich jak ethereum, cardano i bitcoin cash. Finalnie lista ta ma zamknąć się na ośmiu pozycjach.

To jednak nie jedyne rewelacje, jakimi podzieliło się źródło cytowane przez City A.M. Według niego, Amazon ma również pracować nad wprowadzeniem swojej własnej wirtualnej waluty. Firma najpierw przetestuje ponoć płatności za ich pomocą przy użyciu wspomnianego wcześniej bitcoina oraz reszty wymienionych środków płatniczych. Jeśli eksperyment przebiegłby pomyślnie, Amazon zaprezentowałby własną kryptowalutę w 2022 roku. Według informatora, plany te są już gotowe do wprowadzenia w życie.

Co ciekawe, pomimo że informacje te nie zostały potwierdzone przez inne źródła, to już wywołały olbrzymi entuzjazm wśród posiadaczy cyfrowych walut. Znacznie wzrosła również ich wartość. W przypadku bitcoina jest to gwałtowny skok, o 13% w przeciągu jednej nocy. Pozostałe środki płatnicze również zanotowały wzrosty, choć nie tak imponujące.

Osoby zaangażowane w handel kryptowalutami wskazują, że informacje podane przez City A.M. może potwierdzać jedna z ofert pracy opublikowanych przez Amazon. Okazało się, że firma poszukuje specjalisty zajmującego się wirtualnymi walutami, który pomoże jej w opracowaniu strategii dotyczącej tego zagadnienia. W ogłoszeniu nie znajdziemy żadnych informacji na temat wprowadzenia nowego systemu płatności lub planów odnośnie własnej kryptowaluty, lecz wyraźnie wskazuje ono, że korporacja interesuje się tym tematem.

Możliwe więc, że Amazon rzeczywiście niedługo umożliwi swoim klientom dokonywanie zakupów przy pomocy bitcoina. Byłaby to dobra nowina dla posiadaczy kryptowalut, którzy w ostatnim czasie bombardowani byli negatywnymi wiadomościami. Tematyce wirtualnych walut dokładnie przyglądają się bowiem organy takie jak Unia Europejska. Coraz większe kontrowersje wywołują również wieści dotyczące prania brudnych pieniędzy za pomocą tego rodzaju środków.

Na Amazonie zapłacimy w bitcoinach? Kurs już rośnie - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.