Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DC Comics - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce DC Comics ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
DC Comics
Czas
PC
PC Windows2
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1Nintendo DS1Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance3
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
LEGO Dimensions
LEGO Dimensions

Zręcznościowe 27 września 2015

Kolejna odsłona bestsellerowej serii gier z klockami LEGO, rozwijanej od lat niezmiennie przez studio Traveller’s Tales. Tytuł stanowi swoistą odpowiedź firmy Warner Bros na popularność takich gier jak Skylanders czy Disney Infinity i jest pierwszą produkcją cyklu, w której wykorzystano figurki LEGO przenoszone do wirtualnego świata za pomocą specjalnego portu. Pod względem mechaniki gra nie odbiega specjalnie od kanonów serii, będąc trzecioosobową przygodówką akcji, w której wcielając się w rozmaitych bohaterów z uniwersum LEGO, staramy się powstrzymać złego Lorda Vortecha przed zagładą ludzkości. Tytuł dystrybuowany jest w szeregu zróżnicowanych zestawów, powiązanych z konkretnymi markami. W zestawie startowym znajdują się figurki Gandalfa, Wyldstyle, Batmana oraz Batmobilu. Osobno można jednak nabyć paczki powiązane z takimi cyklami jak Powrót do Przyszłości, LEGO Ninjago, wydawnictwem DC Comics czy trylogią Władcy Pierścieni.

PS4XONEX360PS3WiiU

Batman: The Movie
Batman: The Movie

Zręcznościowe 20 czerwca 1989

Batman: The Movie to gra zręcznościowa, która jak nietrudno się domyślić, oparta jest o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcielając się w rolę Mrocznego Rycerza będzie musiał ukrócić zbrodnicze zapędy Jokera i uratować miasto Gotham od zagłady.

PC

Batman Forever
Batman Forever

Zręcznościowe 30 listopada 1996

Bijatyka w stylu arcade, inspirowana serią filmów i komiksów o człowieku-nietoperzu, szerzej znanym pod pseudonimem Batman. Sterując bohaterem, przemierzamy kolejne poziomy pełne różnorodnych wrogów, by wraz z naszym towarzyszem o imieniu Robin uratować Gotham City.

PC

Superman Returns: Fortress of Solitude
Superman Returns: Fortress of Solitude

Zręcznościowe 17 listopada 2006

Superman Returns: Fortress of Solitude to hybryda gry logicznej z tzw. chodzoną bijatyką, przygotowana w oparciu o dalszy ciąg przygód alter ego Clarka Kenta (polski tytuł: Superman: Powrót). Niemniej jednak fabuła niniejszej produkcji nie jest odwzorowaniem filmowej historii. Raczej pozwala ona na niczym nieskrępowane latanie i korzystanie z mocy bohatera.

GBA