Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Epizodyczne - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce epizodyczne na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

WiiU
epizodyczne
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1

Przygodowe 21 stycznia 2016

Opracowana przez mistrzów gatunku ze studia Telltale Games we współpracy z firmą Mojang AB epizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w uniwersum kultowego Minecrafta. Świat gry staje w obliczu zagrożenia, a jedyną szansą na jego ocalenie okazuje się pomoc legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia. W grze wcielamy się w postać bohatera o imieniu Jesse, który z pomocą towarzyszy wyrusza w niebezpieczną podróż celem odnalezienia Zakonu i uratowania świata. Tytuł zrealizowany został w typowej dla studia formule i składa się z 5 odrębnych epizodów, w których niejednokrotnie musimy podejmować trudne decyzje, wpływające na przebieg fabuły oraz możliwe zakończenia historii. Elementem wyróżniającym grę jest oczywiście oprawa, daleka od kreskówkowego stylu poprzednich produkcji Telltale Games. Całość wykonana została za pomocą charakterystycznej, wokselowej grafiki, w której zarówno świat jak i bohaterowie zbudowani są z dużych prostokątnych bloków.

The Song of Seven
The Song of Seven

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w baśniowo-fantastycznym klimacie epizodyczna przygodówka point-and-click autorstwa amerykańskiego studia Enlightened Games. Akcja The Song of Seven osadzona została w fikcyjnym świecie Pria, zamieszkanym przez fantastyczne rasy i oryginalne istoty, a głównym bohaterem gry jest młody chłopak imieniem Kiba. Kiedy znane z mitów pradawne zło zaczyna rosnąć w siłę i kłaść się cieniem na całej krainie, stojący u progu dorosłości bohater musi opuścić wioskę i znaleźć sposób na stawienie czoła zagrożeniu. Pod względem mechaniki gra wykorzystuje typowe rozwiązania przygodówek point-and-click, oferując jednocześnie nowoczesne podejście do gatunku, przejawiające się we w pełni trójwymiarowym środowisku, akcji ukazanej z perspektywy trzeciej osoby oraz analogowym systemie sterowania. Rozgrywka skupia się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych i muzycznych, choć równie ważny element stanowią rozbudowane sekwencje dialogowe, odsłaniające przed nami kolejne tajniki fabuły.