Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Symulator kosmiczny - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce symulator kosmiczny ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

RPG
symulator kosmiczny
PC
PC Windows4
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Sunless Skies: Sovereign Edition
Sunless Skies: Sovereign Edition

RPG 31 stycznia 2019

Kontynuacja popularnego Sunless Sea, czyli wyposażona w bogatą narrację mieszanka symulatora, RPG i strategii w klimacie horroru. Tym razem akcja toczy się w pełnej tajemnic przestrzeni kosmicznej. Akcja toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, w której królowa Wiktoria zamierza zagospodarować kosmos na potrzeby nowego Imperium Brytyjskiego. Głównym bohaterem jest wyrzutek sprzeciwiający się wprowadzonym przez nią rządom twardej ręki.

PCPS4XONESwitch

Dangerous
Dangerous

RPG 1 stycznia 2012

Dangerous to utrzymana w konwencji spcae-opery sandboksowa gra action-RPG z elementami kosmicznego symulatora. Gracz wciela się w rolę oswobodzonego więźnia o mrocznej przeszłości, który może uratować wszechświat lub przyczynić się do jego zniszczenia. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Binary Helix.

PC

Zigfrak
Zigfrak

RPG 1 listopada 2012

Humorystyczna, kosmiczna gra akcji, łącząca w sobie elementy klasycznych arcade’owych space-simów z nowoczesnymi produkcjami RPG, oferującymi setki misji, swobodę eksploracji i system craftingu. Trafiamy w sam środek toczonej przez ludzi wojny domowej o galaktycznym zasięgu, którą dodatkowo komplikuje pojawienie się zaawansowanej technologicznie rasy obcych.

PC

Transverse
Transverse

RPG prace wstrzymane

Utrzymana w klimatach science-fiction gra MMORPG, kładąca szczególny nacisk na pełną swobodę rozgrywki. Za jej powstanie odpowiada znana m.in. z MechWarrior Online ekipa Piranha Games. Akcja gry rozpoczyna się w roku 2315 – w dobie wzmożonej eksploracji kosmosu, która stała się możliwa dzięki nowoczesnej technologii syntetycznych ciał, pomiędzy którymi można przenosić swoją świadomość.

PC