Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dinozaury - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce dinozaury ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przygodowe
dinozaury
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
ARK Park
ARK Park

Przygodowe 22 marca 2018

Gra eksploracyjna opracowana z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości, nawiązująca do popularnego sieciowego survivalu ARK: Survival Evolved. ARK Park osadzone jest w futurystycznym parku jurajskim. Gracz ma sposobność zobaczyć naturalne środowisko dinozaurów, a nawet dosiąść prehistorycznego gada. Odwiedzane lokacje są zróżnicowane – ich lista obejmuje zarówno tropikalną dżunglę, jak i ośnieżone, wysokogórskie szczyty czy też rozległe stepy. W trakcie zabawy możemy zrobić użytek z aparatu fotograficznego, a także rozwiązywać nieskomplikowane zagadki i zdobywać dodatkowe informacje o ponad 100 gatunkach dinozaurów – ich geny służą za znajdźki. Ponadto w grze pojawia się zoo, gdzie możemy bawić się ze stworzeniami, których geny udało nam się znaleźć – mowa zarówno o głaskaniu, jak i karmieniu czy nawet ich malowaniu. Dzięki użyciu technologii Unreal Engine 4 ARK Park może pochwalić się wysokim poziomem oprawy graficznej.

PCPS4

Dinotopia: The Sunstone Odyssey
Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Przygodowe 29 lipca 2003

Dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i dinozaury, wykonując przy tym wiele różnorakich zadań.

XBOXGCN

Lost Eden
Lost Eden

Przygodowe 31 marca 1995

Osadzona w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych gra przygodowa. W obliczu zagrożenia ze strony złego Moorkusa Rexa i jego armii krwiożerczych tyranozaurów, jako książę podupadłego rodu władców ludzi musimy odbudować dawny sojusz ludzi oraz dinozaurów i ocalić oba gatunki przed niechybną zagładą.

PC

Time Machine VR
Time Machine VR

Przygodowe 19 maja 2016

Przygodówka akcji stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Za Time Machine VR odpowiada niezależne studio Minority Media, twórcy Papo & Yo. W grze w przenosimy się w czasie do ery jurajskiej i mamy okazję podglądać dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku – czy to w rozległych dolinach, czy w głębinach oceanu. W tę niezwykłą podróż wyruszamy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, pozwalający tropić i skanować wielkie gady. Nie jest to jednak łatwe zadanie - dinozaury są niezwykle niebezpieczne, a żeby wykonać misję należy się do nich podkraść jak najbliżej. Z pomocą przychodzi możliwość zatrzymania czasu, dzięki której gracz może zbliżyć się do obiektu badań i przeprowadzić skanowanie różnych części jego ciała – czasem nawet wnętrza pyska. Na tle wielu innych produkcji powstałych z myślą o rzeczywistości wirtualnej, Time Machine VR wyróżnia się wysokiej jakości grafiką, napędzaną przez zaawansowany silnik Unreal Engine 4.

PC