Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksploracyjne - Gry Przygodowe Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce eksploracyjne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

AND
Przygodowe
eksploracyjne
Czas
Submerged
Submerged

Przygodowe prace wstrzymane

Trzecioosobowa przygodówka akcji, łącząca cechy postapokaliptyczne z elementami nurtu fantasy. Za jej powstanie odpowiada studio Uppercut Games, założone przez weteranów branży, mających na swoim koncie prace nad takimi klasykami jak Fallout Tactics czy seria BioShock. W grze wcielamy się w postać dziewczyny, która wraz ze swym ciężko chorym bratem przemierza ruiny zatopionego miasta. Rozgrywka bazuje przede wszystkim na eksploracji i sprowadza się do poszukiwania przedmiotów, mogących ulżyć w cierpieniu choremu chłopcu. Zamiast rozwiązywania typowych zagadek logicznych, rola gracza sprowadza się więc głównie do odnajdywania dróg do pozornie niedostępnych miejsc. Podczas zabawy znajdujemy także ulepszenia, pozwalające na poprawę osiągów naszej łodzi oraz piktogramy, które układają się w historię obojga bohaterów i tajemniczej, zatopionej metropolii. O warstwę wizualną produkcji zadbał zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 4.

Eclipse: Edge of Light
Eclipse: Edge of Light

Przygodowe 17 kwietnia 2017

Gra przygodowo-eksploracyjna od studia White Elk, założonego przez Jonathana Hawkinsa, pracującego wcześniej w Sony Santa Monica m.in. przy trzech częściach serii slasherów God of War. Gracze trafiają na tajemniczą planetę, którą muszą zbadać i odkryć jej tajemnice.