Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Empire Earth - seria gier

Empire Earth III
Empire Earth III

Strategiczne 6 listopada 2007

Empire Earth III to kolejna część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Produkcja opracowana została przez firmę Mad Doc Software, która na swoim koncie ma też jej poprzednią odsłonę. W dalszym ciągu mamy do czynienia z grą typu RTS, ale jest ona o wiele bardziej dynamiczna niż pozostałe części serii.

PC

Empire Earth II
Empire Earth II

Strategiczne 28 kwietnia 2005

Kolejna odsłona popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego opracowana przez studio Mad Doc Software. Gracz przejmuje kontrolę nad jedną z czternastu cywilizacji i prowadzi ją od epoki kamienia do ery lotów kosmicznych. W trakcie zabawy zajmujemy się ekspansją prowadzonej do boju nacji, pracą nad nowymi technologiami, produkcją wojska i prowadzeniem działań wojennych wymierzonych w konkurentów. W porównaniu z poprzedniczką Empire Earth II wprowadza liczne zmiany i usprawnienia w mechanice rozgrywki. Przede wszystkim rozbudowano sztuczną inteligencję, która dynamicznie reaguje na nasze poczynania. Ponadto wpływ na zachowanie jednostek mają zmienne warunki atmosferyczne, a nowy system formacji poprawił nawigowanie wojskiem i zminimalizował częstotliwość występowania sytuacji, w których armia łamie szyk i wdaje się w przypadkowe potyczki. Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, autorzy opracowali także dziewięć wariantów rozgrywki multiplayerowej (wśród nich najciekawszym jest Hot Spots, w którym walczymy o utrzymanie strategicznych punktów na mapie). Dodatkowo zmodyfikowano ranking (Crown System), rozbudowano statystyki i tryb turniejowy oraz zapewniono możliwość rejestrowania przebiegu potyczek.

PC

Empire Earth
Empire Earth

Strategiczne 13 listopada 2001

Strategia czasu rzeczywistego stworzona przez Stainless Steel Studios, składające się z twórców słynnej serii Age of Empires. Wcielamy się w przywódcę danego narodu i prowadzimy jego rozwojem na przestrzeni ponad pół miliona lat. Gra posiada bardzo ładną oprawę audiowizualną, wiele możliwości prowadzenia rozgrywki, rozbudowany tryb multiplayer i wygodny interfejs użytkownika.

PC