Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dune - seria gier

Emperor: Battle for Dune
Emperor: Battle for Dune

Strategiczne 12 czerwca 2001

Trzecia strategia czasu rzeczywistego studia Westwood, oparta na Diunie, słynnej powieści Franka Herberta. Akcja rozgrywa się po śmierci imperatora Fredricka IV. Gracz wciela się w jedną z trzech nacji, które walczą o unikalny surowiec i władzę absolutną nad wszystkimi innymi istotami. Świetna, trójwymiarowa grafika, nowe jednostki i możliwość rozgrywki w sieci z innymi graczami czynią tą produkcję obowiązkową dla wszystkich fanów Diuny.

PC

Dune 2000
Dune 2000

Strategiczne 30 września 1998

Odświeżona, oznaczona numerem 2000 wersja starego hitu Dune 2. Znowu możemy wcielić w głównodowodzącego jednego z trzech wielkich domów i toczyć wielkie bitwy na powierzchni planety Arrakis.

PC

Dune II: Battle for Arrakis
Dune II: Battle for Arrakis

Strategiczne 1 grudnia 1992

Dune 2: The Building of a Dynasty to opracowana przez studio deweloperskie Westwood gra komputerowa, która zapoczątkowała gatunek strategii czasu rzeczywistego. Fabuła tytułu oparta została na motywach bestselerowej powieści Franka Herberta „Diuna”. Gracz wciela się w przywódcę jednego z Wysokich Rodów i staje do walki o Przyprawę, niezwykle cenną substancję wydobywaną na pustynnej planecie Arrakis.

PC