Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Bendy - seria gier

Bendy: The Cage
Bendy: The Cage

Akcji 2024

Survival horror FPP, będący prequelem gry Bendy and the Dark Revival. W Bendy: The Cage możemy prześledzić losy Audrey i jej towarzyszy niedoli w trakcie ucieczki z tak zwanej Jamy (ang. The Pit).

PC

Bendy and the Dark Revival
Bendy and the Dark Revival

Akcji 15 listopada 2022

Druga część zapoczątkowanej w 2017 roku serii survival horrorów FPP. W Bendy and the Dark Revival wcielamy się w Audrey, która została uwięziona w opanowanym przez przerażające monstra studiu animacji. Poszukiwanie drogi ucieczki z tego miejsca staje się dla bohaterki walką o przetrwanie.

PCPS5XSXPS4XONE

Boris and the Dark Survival
Boris and the Dark Survival

Akcji 10 lutego 2020

Niezależna gra typu survival horror od firmy Joey Drew Studios, będąca prequelem pierwszej części serii Bendy and the Ink Machine. W Boris and the Dark Survival wcielamy się w tytułowego bohatera, który każdego dnia walczy o przetrwanie w owładniętym przez upiory studio komiksu.

PCANDiOS

Bendy and the Ink Machine
Bendy and the Ink Machine

Akcji 27 kwietnia 2017

Przygodowa gra akcji, utrzymana w konwencji survival horroru, za której stworzeniem stoi niezależne, kanadyjskie studio TheMeatly Games. Produkcja została podzielona na epizody wydawane w regularnych odstępach czasu – pierwszy z nich można wypróbować za darmo. Główny bohater gry, Henry, jest byłym pracownikiem studia animacji, który odwiedza dawne miejsce pracy na zaproszenie byłego szefa. Na miejscu okazuje się, że właściciel pracowni zaczął parać się okultyzmem i przepadł w niewyjaśnionych okolicznościach – jakby tego było mało, grasuje tu tytułowy Bendy, czyli jedna z kreskówkowych postaci stworzonych przez pracowników studia, ożywiony w niewytłumaczalny sposób. Protagonista musi zatem postarać się poznać tajemnice skrywane przez to miejsce oraz znaleźć drogę ucieczki. W Bendy and the Ink Machine akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka polega na eksploracji i rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek logicznych i środowiskowych – od czasu do czasu musimy także ukrywać się przed polującymi na nas przeciwnikami. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką utrzymaną w oryginalnej stylistyce przywodzącej na myśl filmy rysunkowe z pierwszej połowy XX wieku.

PCPS4XONESwitch