Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria iDGi-1 - seria gier

Consortium: The Tower
Consortium: The Tower

RPG 2022

Kontynuacja gry Consortium z 2014 roku, opracowana przez studio Interdimensional Games. Akcja tej nietuzinkowej hybrydy pierwszoosobowej strzelaniny, przygodówki i RPG-a toczy się w 2042 roku. Główny bohater, czyli agent Bishop Six, otrzymuje do wykonania zadanie odbicia zakładników przetrzymywanych w londyńskim The Churchill Tower przez niejakiego Kirila Angelova. Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg – w trakcie zmagań na naszej drodze stają przedstawiciele rozmaitych frakcji, z którymi możemy budować mniej lub bardziej przyjazne relacje; w toku przygody mamy nawet możliwość odwrócenia się od tytułowej organizacji zatrudniającej protagonistę. Z nieliniową fabułą idzie w parze zróżnicowana rozgrywka – konflikty można rozwiązywać zarówno siłowo, jak i na drodze dyplomacji. Jednym z filarów zabawy jest eksploracja usprawniona przez specjalne zdolności prowadzonego bohatera potrafiącego oddychać pod wodą i spadać z dużych wysokości, nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń. Miłośników skradania powinny natomiast usatysfakcjonować możliwości maskowania optycznego i dźwiękowego. Dopełnieniem całości są rozmowy z postaciami neutralnymi, które mogą stanowić źródło cennych informacji i wskazówek. Warto odnotować, że osoby, które ukończyły poprzednią część serii, mogą skorzystać z importu zapisanych stanów rozgrywki – na pozostałych czeka natomiast skrót wydarzeń przedstawionych w pierwszym Consortium.

PCPS4XONE

Consortium
Consortium

Akcji 8 stycznia 2014

Consortium to strzelanka FPS wzbogacona bardzo silnymi elementami RPG. Cała kampania toczy się na pokładzie jednego statku powietrznego, którego załoga dynamicznie reaguje na nasze akcje oraz wybory podczas dialogów.

PC