Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Lucius - seria gier

Lucius III
Lucius III

Przygodowe 13 grudnia 2018

Trzecia część serii gier przygodowych, w której wcielamy się w tytułowego chłopca będącego synem samego Lucyfera. Przemierzając miasteczko Winter Hill, prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i realizujemy zadania popychające fabułę do przodu, co często wymaga korzystania z nadnaturalnych zdolności bohatera. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, nie brakuje tu brutalności.

PC

Lucius Demake
Lucius Demake

Przygodowe 9 sierpnia 2016

Specjalna wersja gry Lucius, stylizowana na przygodówkę z lat 80. XX wieku. W Lucius Demake wcielamy się w tytułowego bohatera, syna samego Lucyfera. W dniu swoich szóstych urodzin protagonista postanawia wymordować wszystkie osoby mieszkające w posiadłości Dante Manor.

PCAND

Lucius II: The Prophecy
Lucius II: The Prophecy

Przygodowe 13 lutego 2015

Kontynuacja oryginalnej gry przygodowej studia Siver Games z 2012 roku, w której po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad sześcioletnim chłopcem, będącym w rzeczywistości synem samego Lucyfera. Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych z pierwowzoru. Jako jedyny ocalały z rzezi w rodzinnej rezydencji, Lucius trafia do szpitala psychiatrycznego w miasteczku Ludlow, gdzie, początkowo pozbawiony swoich nadprzyrodzonych zdolności, rozpoczyna kolejną masakrę. W porównaniu do pierwszej części cyklu, twórcy ze studia Shiver Games zaoferowali graczom znacznie większą, iście sandboksową swobodę. Do dyspozycji Luciusa oddano ogromny 5-piętrowy szpital oraz okalający go obszar miasteczka, a gracze sami decydują o tym, gdzie się udać oraz kogo i w jaki sposób zabić. W grze czeka na nas w sumie ponad setka potencjalnych ofiar, które musimy pozbawić życia, korzystając z elementów otoczenia oraz odzyskiwanych stopniowo podczas rozgrywki nadprzyrodzonych mocy.

PC

Lucius
Lucius

Przygodowe 26 października 2012

Utrzymana w klimatach horroru gra przygodowa, nawiązująca do kultowej serii filmowej Omen. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Shiver Games. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca imieniem Lucius, urodzonego 6 czerwca 1966 roku. Dusza niewinnego dziecka została skażona przez diabła, a nasz bohater w wieku 6 lat zaczyna okazywać swe prawdziwe oblicze. Akcja gry toczy się na terenie ogromnej posiadłości, a zadaniem gracza jest fantazyjne uśmiercanie jej kolejnych mieszkańców. W tym celu musimy konstruować z przedmiotów domowego użytku finezyjne pułapki dbając o to, aby śmierć naszej ofiary wyglądała na wypadek i nikt nie zaczął podejrzewać niewinnego sześciolatka. Każde kolejne zabójstwo pozwala Luciusowi zdobywać nowe nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym kolejne cele osiągamy łatwiej i w jeszcze bardziej wyszukany sposób. Wraz z postępami rozgrywki odkrywamy kolejne tajemnice posiadłości i dowiadujemy się w jaki sposób jej mieszkańcy zetknęli się z demonicznymi siłami.

PC